penis uscat, piele crapata, pata rosie preput!

26-08-2012
ser00
Nu este medic/terapeut
ser00
Buna ziua domnule doctor!Am 24 de ani si sunt circumcis de cand aveam cativa ani. De ceva vreme am observat ca pielea capului penislui meu este crapata la baza inferioara exact unde mai este acoperita de preput. Totodata este si mai rosie acea zona iar marginea glandului, coroana capului are un aspect mai movaliu si este usor inflamat. Trebuie sa mentionez ca de foarte multa vreme am si niste papule de jur imprejurul coranei. Tot de mentionat este ca in ultima perioada m-am masturbat foarte des iar in partea stanga a interiorului preputului, la decalotare, a aparut o pata rosie. Dupa ce am intrerupt mastrbarea aprox 10 zile pata a disparut. ZIlele trecute m-am masturbat iar si a aparut iar o usoara iritatie rosiatica. Mentionez si ca igiena mea genitala a cam lasat de dorit in aceasta perioada, din pacate. Credeti ca am vreun motiv de ingrijorare? Ma ingrijoreaza in special aspectul crapat si uscat al pielii capului si usoara inflamare a coronei. Totodata credeti ca preputul se va inflama si se va inrosi de fiecare data cand ma voi masturba sau voi avea contact sexual, bineinteles daca acesta este motivul aparitiei petei rosii.Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
26-08-2012, ora 12:33
ser00
Nu este medic/terapeut
ser00
Am uitat sa mentionez ca pana acum nu am avut dureri usutrimi sau mancarimi. Cand ating zona nu ma doare absolut nimic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.