Pentru durerile in partea stanga

12-02-2010
StefanAdrian
Nu este medic/terapeut
StefanAdrian
Pentru durerile in partea stanga cu 4 cm in stanga langa buric as putea sa iau Debridat ? Motilium sau Duspatalin ?
Sau ce imi puteti recomanda dvs.?
Ce credeti ca mi s-ar potrivi un tratament homeopat sau normal ?
Sau credeti ca as putea lua unu din cele 3 medicamente care le-am scris mai sus ?

Va Multumesc Anticipat pentru timpul acordat si pentru un ajutor !
3 comentarii
0
13-02-2010, ora 00:15
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Parerea mea ca persoana care a mai avut de-a face cu simptome de genu tau e sa nu iei nimic fara consultul unui gastronterolog sau un medic, iti poti face mai rau. Asa din povestite, la 4 cm in sus sau in jos.spre binele tau iti spun. Sanatate! Pana la control, daca te doare ia un no-spa da nu te baza pe asta ca pe tratament.
0
13-02-2010, ora 20:01
ionut_savin asistent medical generalist
Nu este medic/terapeut
ionut_savin asistent medical generalist
ce fel de dureri sunt?si cand te doare mai exact?e insotita de diaree sau constipatie?
0
13-02-2010, ora 21:50
StefanAdrian
Nu este medic/terapeut
StefanAdrian
cum am precizat mai sus cu 4 cm langa buric, insa acuma practic am o tinere ma tine ceva nu rau dar e o jena asa daca ma intelegi.
Nu nu e insotita de diaree sau constipatie am mai avut acum 5 ani asa si mi-a trecut ca prin minune si n-am mai avut nimic de 5 ani chiar nimic pana in aceasta luna.
Cred ca este colon iritabil sau cu intestinul subtire sau enterocolita.asta este parerea mea.

Multumesc Anticipat !!
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
04-09-2020, ora 14:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Masca Respiratorie KN95

Evită măștile neconforme
Masca KN95 de la Manasana a fost evaluată și testată de peste 50 de medici, poze și concluziile acestora le găsești aici.
14-09-2020, ora 13:40
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Melilax
O microclismă inovatoare pe bază de miere
Melilax de la Aboca, printr-o acțiune de evacuare, induce un stimul non-agresiv de activare a defecației, la care se adaugă o importantă acțiune protectoare asupra mucoasei rectale. Detalii aici

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.