Pentru un medic psihiatru-Seroquel

19-12-2008
jenica28
Nu este medic/terapeut
jenica28
Totul a debutat in anul 2004. Am inceput sa tin cura de slabire, aveam insomnii, ameteli, ganduri diverse, simteam furnicaturi in picioare, tot felul de senzatii. Diagnosticul a fost sindrom paranoid.
La inceput am luat Rispolept, apoi Seroquel. Am luat destul de mult in greutate.
Ce-mi puteti spune despre Seroquel si cam cat timp trebuie administrat?
9 comentarii
0
19-12-2008, ora 23:35
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
cauta pe google "seroquel" si gasesti tot ce vrei tu...
0
27-02-2009, ora 13:41
daria19
Nu este medic/terapeut
daria19
buna ziua am 34 de ani si de vreo 4 ani ametesc foarte tare si nu pot sa ies afara din casa si mai am si dureri in piept stare de lesin si o frica continua ca si cum as astepta sa se intimple ceva.am mers la mai multi medici si imi tot spun ca e de la lipsa de calciu si magneziu am facut tot felu de tratamente dar degeaba.am fost si la medicu pshiatru si mia zis pe linga lipsa de calciu ca am tulburare de panica am luat tratamentu prescris de medic dar mai rau ma simt;as vra sa ma ajutati cu un sfat am ramas fara servici din cauza asta sint disperata;va multumesc;
0
27-02-2009, ora 19:05
marhila
Nu este medic/terapeut
marhila
Daria daca ai sti ca si eu am acelesi simtome ca tine pe deasupra am mari dureri in partea inimii in piept imi amorteste mana ametesc foarte rau asta mi se intimpla de vreo 2 ani am umblat din doctor in doctor dar degeaba spun ca sunt bine inima sanatoaza analize bune dar eu ma simt foarte rau am dureri continuu in piep si o stare de frica am ajuns sami fie frica sa ies neinsotita pe strada sunt foarte slabita
0
27-02-2009, ora 19:39
daria19
Nu este medic/terapeut
daria19
marhila si de 2 ani de cind suferi ai luat ceva medicamente si ce fel?vreau sa ti spun ca si eu am mari intepaturi in zona inimi si in virful capului ma doare tare coloana ma furnica i mi amortesc miinile si mai ales degetele de la mina stinga;dar cel mai mult ma supar findca nu pot sa ies din casa pt ca ametesc rau de tot durerea o mai suport dar ametelile nu si am si stari de lesin mie frica de lume si aproape de orice;am tot timpu o senzatie de frica ;poti sa mai i mi zici ce simptome mai ai?i ti multumesc
0
28-02-2009, ora 23:34
marhila
Nu este medic/terapeut
marhila
am luat ca mg zn metropolol pentru reglarea inimii dar fara nici un rezultat si iau xanax 0, 25 care sa zicem ca mai linisteste cit de cit panica in rest mai nc mai iau extraveral distonocalm dar nu mereu la nevoie in rest nu miau dat nc doctorii spun ca sunt sanatoasa nici nu stiu ce sa mai fac mam saturat de dureri in piept si in zona inimmi asa te doare si pe tine acum as incerca un tratament naturist u aloe vera am inteles de la un nutritionist ca da rezultate bune dar mie cam frica sa nu aiba reactii adverse multa sanatate mai vorbim pot sati dau adresa mea si sa vb mai mult pe net daca vrei
0
01-03-2009, ora 15:12
daria19
Nu este medic/terapeut
daria19
Buna Marhila te rog lasami si mie id-ul tau ca vreau sa vb cu u.al meu e florentinafilip55.te astept sa intri
0
01-03-2009, ora 19:50
marhila
Nu este medic/terapeut
marhila
trebuie doar sami dai accept cind intri
0
01-03-2009, ora 19:53
daria19
Nu este medic/terapeut
daria19
dami id-ul tau sa te bag eu in adressa te rog frumos.astep poop
0
02-10-2010, ora 18:37
aea
Nu este medic/terapeut
aea
pt durere la inima medicul mi-a recomandat si pare ok ibalgin sau reuprofen luat in durere, despre seroquel : de 2 ani fac tratament cu seroquel si treptat am ajuns dependent de el, inainte de al lua dormean 5-6-8 ore, uneori 3-4 ore dar dormean, acum nu mai dorm deloc daca nu iau pastila, sunt disperat si incadrat in grad de handicap , sar parea ca nu mai primesc gratis pastila de la 01 09 10...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: