Pericol de sarcina?

27-06-2012
Anness
Nu este medic/terapeut
Anness
Azi am facut sex protejat (prezervativ) cu prietenul meu. In timpul actului a ejeculat in interior deoarece nu si-a dat seama. Problema este ca a ramas in interior pret de cateva minute (2 minute). Apoi am realizat amandoi ce se intamplase. Tin sa mentionez ca ne-am uitat si nu erau scurgeri si ca am verificat prezervativul si nu era rupt. Va cer parerea pentru ca vreau sa fiu sigura, sa nu ma ingrijorez. Astept raspuns urgent sa fie timp sa intervin daca este cazul. Multumesc anticipat.
9 comentarii
0
27-06-2012, ora 21:19
sensi
Nu este medic/terapeut
sensi
dar nu ai spus in a cata zi de ciclu menstrual esti? conteaza f mult, apoi daca nu s-a scurs nimic inauntru de ce te ingrijorezi?
0
27-06-2012, ora 21:52
shadowshadow
Nu este medic/terapeut
shadowshadow
Daca a ejaculat in interiorul vaginului, penisul fiind la randul lui in interiorul prezervativului de la inceputul partidei pana la sfarsitul ei...care-i problema? De ce sa fie teama de sarcina daca nu s-a rupt si nici scurgeri nu s-au observat?
0
28-06-2012, ora 00:00
Anness
Nu este medic/terapeut
Anness
Sunt o persoana resposabila, nu am mai avut parte de astfel de intamplari si m-am panicat. Insa totul e mai limpede pentru mine acum si nu mai sunt asa de ingrijorata ca in momentul in care am facut postarea.
Nu sunt in perioada fertila deoarece tocmai mi s-a terminat.
Multumesc pentru comentarii, ma simt mai bine acum.
0
28-06-2012, ora 00:04
Anness
Nu este medic/terapeut
Anness
Irelevant "tocmai mi s-a terminat" pe 23 mai exact.
0
28-06-2012, ora 00:16
sensi
Nu este medic/terapeut
sensi
in cazul acesta nu ai de ce sa iti faci probleme.
0
28-06-2012, ora 00:27
Anness
Nu este medic/terapeut
Anness
Multumesc. M-ati ajutat sa ma linistesc, imi faceam griji. Acum realizez ca degeaba.
0
28-06-2012, ora 00:28
sensi
Nu este medic/terapeut
sensi
pentru asta ai grija data viitoare ca sa nu mai fi nelinistita apoi. bafta
0
28-06-2012, ora 00:36
Anness
Nu este medic/terapeut
Anness
Multumesc la fel.
0
20-07-2012, ora 03:18
Anness
Nu este medic/terapeut
Anness
Mi-a venit ciclu. Dar ma ingrijoreaza ca mi-a venit cu 5 zile mai devreme. Am citit diferite articole sau pe forum si am inteles ca poate si sarcina. Este posibil sa fie si in cazul meu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •