Pete albe pe penis

19-06-2007
roly
Nu este medic/terapeut
roly
Buna, am o mare problema.In urrma cu aproximativ 2-3 ani pe penis mi-au aparut pete albe, intr-un final aceste pete acoperind tot penisul.De la o vreme incoace au aparut pete de culoare (culoarea normala).Sunt foarte ingrijoat si ma intreb daca penisul va mai avea vreodata culoarea normala?Aceste pete le mai am pe picioare si pe maini, dar nu in numar mare.Ce as putea face, avand in vedere ca acum am 17 ani si mi-as incepe viata sexuala.
2 comentarii
0
20-06-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Petele albe sunt produse de obicei de o boala numita vitiligo. Ele nu influenteaza in niciun fel organele sau tesuturile din jur, efectul fiin doar estetic. Ar fi bine sa va cosulte un dermatolog pentru a va pune diagnosticul corect si pentru a va da, eventual, un tratament.
0
20-06-2007, ora 00:00
roly
Nu este medic/terapeut
roly
Am consultat un dermatolog in legatura cu petele de pe maini si picioare, care nu erau in numar mare si nici pe o suprafata intinsa.Atunci mi-a dat niste vitamine , , Viplex''si mi-a spus ca acele pete vor trece cu timpul, ceea ce in parte s-a intamplat.Dupa ce am inceput sa iau vitaminele pe penis au inceput sa apara portiuni cu culoarea normala, dar la un moment dat am incetat sa mai iau acele vitamine.Doctorul mi-a spus sa protejez acele pete (de pe maini si picioare)de radiatiile solare, deoarece la lumina soarelui se maresc.Ar fi bine sa reincep sa folosesc acele vitamine?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.