Pete pe fata

02-06-2016
Felicia P
Nu este medic/terapeut
Felicia P
Buna ziua
Sotului meu i-au aparut niste pete de culoare roz deschis(mici ca dimensiuni)pe frunte care s-au extins si pe fata.
Am fost cu el la detmatolog unde i s-a spus ca are vitiligo.Are tratament cu unguent Advantan dar nu se vede nici o imbunatatire.
A facut si analize de laborator crezand ca sunt afectiuni ale ficatului, dar probele hepatice sun ok.
Va rog sa imi spuneti daca exista riscul sa se extinda si pe corp si ce tratament mai poate lua, chiar si naturist.
Aceste pete au aparut in urma cu aprox.1 luna jumate dupa o iesire la un bazin-strand.Exista posibilitatea sa fie o boala de piele luata de la bazin?
Va multumesc si astept raspunsul dvs.
1 comentarii
0
02-06-2016, ora 18:43
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Se poate extinde.
Dati cautare pe Google Vitiligo Imagini. :(
Mergeti la Dermatolog sa schimbe tratamentul daca acesta nu i-a priit si sapati pe articolele romanesti si din strainatate, pe Formula As, poate gasiti vreun tratament corespunzator.
Ca medic naturist puteti sa incercati la dr. Pavel Chirila. Dar faceti programare numai daca vi se spune ca stie sa trateze aceasta boala. Consultatia e destul de scumpa.
Sunati/trmiteti mail la firmele Plant Extrackt si Hofigal sa va interesati daca au vreun produs pentru aceasta afectiune. Ei au medici naturisti care recomanda diferite scheme de tratament pt diverse boli.Interesati-va in farmacii, in plafare.
Sapati pe forumurile romanesti, vedeti daca exista cazuri anterioare care au gasit deja tratament.
Pe Forum Romedic puteti da cautate caseta alba dreapta sus dupa ce apasati pe lupa. Cuprinde baze de date de peste 10 ani.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: