Pete rosi pe piele si se inmultesc...

02-03-2008
nRk
Nu este medic/terapeut
nRk
Acum un an mi-au aparut niste pete rosi pe piele. Am fost la medic m-a consultat si mia dat o alifie dar nu si-a facut efectul iar acum petele s-au inmultit acum am pe tot spatele la inceput mi-au aparut cateva mari iar aku le am pe cele mari si tot spatele si pieptul plin de pete mari si mici. Petele nu ma mananca dar sunt foarte putin umflate...Daca mati putea ajuta vas ramane recunoscator.
3 comentarii
0
04-03-2008, ora 00:00
carcea
Nu este medic/terapeut
carcea
cred ca trebuie sa gasesti un dermatolog bun care sa iti faca investigatii amununtite(analize diverse), nu este de glumit.Iti spun toate astea ptr ca sotul meu dupa 2 ani de consultatii si tratamente costisitoare si ineficiente nu s-a vindecat(dermatita).Rezolvarea a venit dupa o simpla consultatie la centrul dermatologic din Roma, unde verdictul a fost:INTERNARE URGENTA.comunicandu-i-se ca bolile de piele nu se rezolva doar cu alfii, ci trebuie tratata cauza aparitiei ei(apa, alimentatie, sange), si numai dupa niste analize riguroase.
0
10-05-2010, ora 19:54
bogdan 26
Nu este medic/terapeut
bogdan 26
Buna.mi-au aparut niste pete rosi pe corp si tot se inmultesc, mai ales cand transpir ma mananca si se inrosec mai rau.am folosit un timp o alifie (alifia nusti cum se mai numeste) si o solutie (solutie sabouraud).poate ma ajutati cu un alt tratament.Multumesc
0
10-05-2010, ora 20:51
grizonelina
Nu este medic/terapeut
grizonelina
cred ca e vorba de pitiriazis versicolor! nu formeaza si o crusta maronie in timp?? ca tratament iti recomand sa te speli cu KETODAR 2% !arata-i petele si la farmacista
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •