pete rosii pe fata bebelusului

27-06-2013
mikymic82
Nu este medic/terapeut
mikymic82
Buna ziua...bebe al meu are niste pete rosii pe fata defapt sunt ca niste cosulete mici care formeaza petele astea mai multe cosulete la un loc si are pe frunte pe la tample si in zona urechilor.cand doarme si e linistit nici nu se cunosc are fatzuca curata si alba dar cand e treaz si se atinge cu manutele pe fata se inrosesc ce ma sfatiti sa fac ?am uitat sa precizez ca bebe are 6 saptamani
4 comentarii
0
27-06-2013, ora 16:42
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna seara. Este dermatita, probabil atopica. Cu ce alimentati sugarul?
0
28-06-2013, ora 18:29
mikymic82
Nu este medic/terapeut
mikymic82
il alimentez la san.daca ar fi dermatita care ar fi tratamentul?multumesc.eu il spal pe fata cuser fiziologic si am observat ca au inceput sa se usuce si sa faca ca niste cojite si sunt aspre.oi fi mancat eu ceva si nu ia priit lui?
0
28-06-2013, ora 19:10
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna seara. Opinia unui dermatolog ar fi binevenita. Puteti incerca A-Derma Exomega Ulei de dus sau un alt produs pentru piele sensibila la sugari.
0
01-07-2013, ora 11:38
mikymic82
Nu este medic/terapeut
mikymic82
multumesc doamna doctor i-am luat de la parafarmacie un detergent anumea pt dermatita si o crema pt piele seaca si tot pt dermatita si a inceput sa i treaca.multumesc din nou
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •