pete rosii pe piele

65 comentarii 1 2 3
0
26-12-2010, ora 18:28
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru andreea ste:
Pot fi niste leziuni de prurigo care apar de obicei in legatura cu o piscatura de insecta.
0
26-12-2010, ora 20:16
andreea ste
Nu este medic/terapeut
andreea ste
multumesc pentru raspuns:) desi nu cred ca m-a muscat nici o insecta..tocmai de asta ma ingrijorez sa nu fie altceva mai grav, poate o reactie alergica sau poate chiar si de la soarele de asta vara..voi vedea cum evolueaza lucrurile, vad ca mi-au mai aparut unele noi..ma voi duce sa consult un dermatolog
0
28-12-2010, ora 16:50
gugulustuk
Nu este medic/terapeut
gugulustuk
buna ziua. multumesc pentru raspuns..am o mica problema. sunt in italia si nu stiu sub ce denumire se gaseste aceasta crema advantan. credeti ca ma puteti ajuta cu un nume ?
0
10-07-2011, ora 23:40
Bunaziua
Nu este medic/terapeut
Bunaziua
Buna seara. Am si eu am tinea cruris si am facut sex cu prietena protejat, dar, oare exista vreun risc pentru ea? am aceasta ciuperca de curand de vreo 2 saptamani ddar nu am pete rosii, doar mi s-a decojit scrotu si am mancarimi.
0
26-08-2011, ora 21:36
neocinic
Nu este medic/terapeut
neocinic
Buna seara, am si eu o intrebare. Acum 2 ani am avut si eu tinea cruris, am tratat-o cu Nizoral, iar acum aproximativ 2 saptamani a recidivat.

Am reluat tratamentul cu nizoral, iar acum nu se mai vede nimic. Pot sa am contact sexual protejat fara ca partenera mea sa contacteze ciuperca? Specific, nu se mai vad urme la examinarea cu ochiul liber, si inca mai folosesc Nizoral.
Adaugă un comentariu / răspuns
65 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  •