Pete rosii pe spate

06-06-2012
AncaAle
Nu este medic/terapeut
AncaAle
Buna ziua, sotului meu i-au aparut pe spate, brate si par sa se extinda si pe abdomen, niste pete rotunde rosii.il mananca spatele, dar alte simptome nu are.A inceput un tratament cu aerius, hidrocortizon si apa mentolata.ce ar putea fi?
2 comentarii
0
06-06-2012, ora 12:24
Lariana
Nu este medic/terapeut
Lariana
Simptome asemanatoare am vazut la psoriazis, sora mea asa a avut insa petele i-au aparut la coate in prima instanta si apoi pe spate si brate.
Sau poate sa fie o iritatie sau o reactie alergica. Dermatologul poate sa spuna cel mai bine.
Eu o cunosc pe doamna doctor Dinu Lucia de la clinica Hilmi Medical Center pe partea de dermatologie, daca te ajuta cu ceva... consultatia este destul de ieftina aici, gen 50 lei desi e clinica privata.
0
06-06-2012, ora 12:27
AncaAle
Nu este medic/terapeut
AncaAle
Azi am si fost la o dna. doctor dermatolog de la Spitalul Elias si i s-a spus ca are Pitiriazis, un fel de ciuperca, i-a facut niste analize si maine cand are rezultatul trebuie sa mergem din nou ca sa ne spuna ce tratament trebuie urmat.dar iti multumesc pentru raspuns, eram destul de speriati, mai ales ca se pare ca tratamentul cu care si-a dat cu o zi in urma i-a facut mai mult rau decat bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •