Pete rosii/pustule aparute brusc

18-06-2019
bitu27
Nu este medic/terapeut
bitu27
Acum 3 ani mi-au aparut pe maini pana la coate si picioare pana la genunchi niste pete rosii cu o alungire in linie dreapta ca niste zgarieturi si cu prurit, care
s-au transformat in pustule, fara prurit. Am folosit un unguent de la farmacie care nu m-a ajutat cu nimic, dupa aproape o luna s-au vindecat, m-am spalat cu ceai de musetel. Parca eram oparita.
Acum 2 zile m-am trezit din senin iar cu pete si binenteles s-au transformat cu pustula. Nu mai sunt asa multe, am doar pe o mana si pe un obraz. Sper sa nu mai apara altele.
Nu pot atasa poza dar daca exista un medic care poate sa imi dea un sfat ii multumesc anticipat.
Nu pot ajunge la medic pentru moment.
3 comentarii
0
18-06-2019, ora 17:02
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
Pentru stabilirea diagnosticului este necesar un consult, examen clinic, eventual analize laborator. Mergeti la medic pentru consult.
o zi buna,
Dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
0
29-07-2019, ora 17:38
monica50
Nu este medic/terapeut
monica50
Bună ziua, acum o săptămână m-am trezit ca îmi apar bubițe pe picioare, de la glezna în sus seamănă cu arsura, ma maninc și se unesc la scarpinat, am dat cu unguent, am luat Claritin 5 zile, de mai duc, dar se mai vad, schimbi du-și parca culoarea în vinetiu.Ce poate fi?E grav? am și poze.
0
30-07-2019, ora 07:51
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
Poate fi o eczema sau purpura sau...Mergeti la medic pentru diagnostic si tratamemt.
O zi buna,
dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.