pete rosu decolorate pe abdomen

12-09-2013
Kiko07
Nu este medic/terapeut
Kiko07
Buna ziua!De cateva zile au inceput sa-mi apara ca niste blande mici pe abdomen si vreo 2 pe spate.Sunt de o culoare rosie dar foarte decolorata.Initial am crezut ca e de la ceva ce am mancat, dar azi am vazut ca au mai aparut.Sunt asa pale ca le observi daca te uiti bine.Sunt ca niste piscaturi de insecta.Cea mai mare are, sa zicem 1 cm, celelalte sunt pe jumatate.Am luat vreo cu 5 zile inainte niste pastile naturiste Imunostim(contine si Echinaceea), Cordyang, Harpagophytum, Magne B6, Coenzima Q10.Sa fie de la ele?
3 comentarii
0
12-09-2013, ora 17:15
Dr. Muresan Ramona
Alergologie si imunologie clinica, Timisoara
Dr. Muresan Ramona
Buna ziua,
aceste blande pot fi date de o multime de cauze; alergii, medicamente, afectiuni infectioase, etc. Consultati un medic alergolog pentru testare alergologica si analize. Multa sanatate!
0
12-09-2013, ora 22:31
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Sa inteleg ca TOATE cele insirate de tine
le-ai luat deodata, in aceeasi zi...mai multe zile?

pan'ce ar zice un medic?
ce te doare?
CINE ti le-a recomandat?
CE varsta ai?

parere:
renunta la ele.si vezi, reactia organismului daca-ti mai apar sau nu...
vezi sa nu fie term de gar expirat
cele bune,
0
13-09-2013, ora 10:28
Kiko07
Nu este medic/terapeut
Kiko07
Da, luam cate o pastila din fiecare medicament pe zi.Mi le-a recomandat o dr naturista.am renuntat la o parte din ele pt ca acum iau antibiotic Ospen de 3 ori pe zi.Mai iau doar Coenzima Q10, Aerius pt alergii si mai am o pastila de Magne B6.Am 30 de ani, 64-65kg.Din cauza curentului si a prafului(am fost in curatenie), am avut probleme cu gatul.Amigdala dreapta s-a inflamat si asa a ramas.Medicii la care am fost mi-au spus ca e rosu in gat, nimic deosebit.Am si un ganglion inflamat la gat dupa ce m-a piscat o albina de pielea capului(acum 3 luni).Mi s-a spus ca am fost hipersensibila la venin.Am facut atunci niste analize de sange care au iesit bune.Apoi m-am mutat si cu toata curatenia si curentul am facut ceva in gat.De la stres ma mananca toata pielea, in special noaptea, dar aceste blande nu ma mananca neaparat.Nu tusesc si nu-mi curge nasul, temperatura depaseste uneori 37 C, dar nu mai mult de 37, 4, cel mai adesea 37, 1-37, 0.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •