pilula de a doua zi si menstruatia

07-09-2013
lilisor83
Nu este medic/terapeut
lilisor83
Buna ziua ! Pe 26 iulie 2013 am avut relatii intime cu partenerul meu si s-a terminat cu ejaculare in vagin. am luat a doua zi dupa circa 23 ore pilula de a II-a zi. Ciclul trebuia sa imi vina pe 13 iulie si a venit pe 4 iulie. m-a tinut 8 zile dar nu curgea mult, apoi s-a oprit cca 4-5 zile si a mai curs din nou cate putin timp de cca 5 zile. si atat ! testul de sarcina l-am facut pe 04.09.2013, si a iesit negativ... am o scurgere alba care uneori mi se pare ca miroase ca laptele... am stare de oboseala, dureri de cap, sunt lipsita de vlaga ! care credeti ca ar putea fi problema ? astept un raspuns ! multumesc frumos !
3 comentarii
0
07-09-2013, ora 22:45
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cred ca stiti ca pilula de a doua zi provoaca si avortul timpuriu. Dupa care multe lucruri negative se pot intampla.

De ex. ati facut candida.

Trebuie sa mergeti la ginecolog sa faceti testul secretiei si sa va dea tratament pt. dv. si partener.

P.S.: Mancarimi sau arsuri nu aveti ?
0
08-09-2013, ora 08:36
lilisor83
Nu este medic/terapeut
lilisor83
nu am mancarimi, nici usturimi... doar o simpla durere abdominala din cand in cand in partea dreapta dar nu la ovar...mai sus...si sunt balonata... cred...
0
18-09-2013, ora 23:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Scurgerea normala nu trebuie sa fie alba (ca iaurtul). Trebuie sa fie stravezie, transparenta, fara miros.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Efectele pilulei de a doua zi ar putea fi potențate de un medicament antiinflamator
  •