pilula uitata

13-01-2015
ionelanca
Nu este medic/terapeut
ionelanca
buna...iau pilule de 3 ani aproape.am luat 18 pastile din 21.cea dea 19-a am uitato..am luato dupa 24 ore..dupa ce am luato pe a 18-a, la 6 ore am avut contact sexual.pot ramane insarcinata?mai clar...am luat duminica la 21:30...noaptea, spre luni am avut contact sexual..luni seara la 21:30 am uitat sa iau.am luato marti la 21:00 pe cea de luni...pot ramane insarcinata?raspuns urgent
1 comentarii
0
15-01-2015, ora 15:25
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Chiar daca dv. nu simtiti ca ramaneti insarcinata pentru ca luati pilulele, conform statisticilor o femeie care ia asa ceva ramane insarcinata de minim 2 ori pe an, celula ou nu mai nideaza de uterul femeii si este expulzata in wc.

Nu mai folositi anticonceptionale. Au si efecte secundare si provoaca astfel de avorturi timpurii de care mama nu stie si care vor crea mari probleme in viata cuplului pe viitor.

Cu anticonceptionalele au ajuns sa se faca mai multe avorturi decat fac femeile care se duc la chiuretaj. Va stricati viata si apoi nu stiti de ce vi se intampla necazuri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul