pitiriazis rozat
Buna ziua!in urma cu aproximativ 2 luni mia aparut pe trunchi pata cu marginile rosii, dupa 2-3 sapt mi-au aparut mai multe!in urma cu 3 sapt am fost la dermatolog si mia zis ca am pitiriazis rozat, mia prescris advantan milk si aerius pastile timp de 3 sapt. imi disparusera multe dintre ele mai ales cele care imi aparusera primele., dupa ce am terminat tratamentul miau aparut din nou, mai multe si mai mari, am ost din nou la control si mia prescris elocom crema si mia dat sa fac analizele la sange: ASLO, hemograma si helicobacter, urocultura si examen coproparazitologic, decat ASLO mia iesit 241 valoarea normala fiind 200. imi puteti spune va rog daca e normal sa imi apara din nou dupa ce imi disparusera in urma tratamentului??si pentru ce mia dat sa fac analizele respective, pt ca eu o sa ajung din nou la control abia sapt viitoare, plus ca domnul doctor nu prea ma lamurit!multumesc mult
3 comentarii
Probabil ca nu era vorba despre pitiriazis rozat !
Veti afla mai multe de la domnul dr.
Veti afla mai multe de la domnul dr.
astazi am fost din nou la dermato, intradevar este vorba de eczematide...sper ca am inteles bine!de duminica folosesc elocom crema si aproape miau disparut!O intrebare as mai avea.pot sa imi apara din nou???dupa o anumita perioada sau??multumesc mult
Eczematidele apar in relatie cu un focar infectios, micotic sau parazitar.
Daca acest focar nu a fost eradicat, pot reaparea.
Daca acest focar nu a fost eradicat, pot reaparea.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Bubite rosi pe penis.
- 1Pete umflate pe pometi
- 1Niste fisuri pe fata linga nas
- 2Daca am o problema la unghie
- 2Psoriazis ?? sau ce seamana ms
- 1Cum scapi de demodex
- 0După 6 ani de Psoriazis și zeci de tuburi de cortizon topic
- 1Hidrosadenita sau ganglioni limfatici inflamati din cauza parazitozei
- 2Umflături pe fese
- 4Alopecie areata dupa un an de la debut