Plombe frontale din material fotopolimerizabil patate (galbene).

12-04-2018
RyanRyan
Nu este medic/terapeut
RyanRyan
Buna ziua, am si eu o intrebare. Sunt disperat si nu mai stiu ce sa fac. Toti dintii din fata imi sunt plombati, de ceva vreme am probleme cu ei (carie de colet). Problema e ca plombele tot se pateaza dupa 2 luni ce s-au efectuat. In loc de plombe sau fatete dentare care sunt extrem de scumpe, altceva nu exista ? De 2 ori ma spal pe zi cu Lacalut plus apa de gura de la Listerine. Igiena dentara e destul de okay, nu inteleg de ce mie personal plombele mi se coloreaza dupa doar 2 luni de la plombare si nu imi permit sa imi pun plombe in gura de 1500 lei o data la 2 luni. Eventual coroana dentara ar fi mai okay? Astept si eu un sfat de la dumneavoastra, v-as fi recunoscator.
1 comentarii
0
12-04-2018, ora 20:07
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna seara,
Puteti sa puneti o poza aici?
Ar fi mai usor pentru noi sa va putem raspunde, altfel putem face doar presupuneri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul