pneumonie, bronsita, respiratie grea

16-11-2008
floryysa
Nu este medic/terapeut
floryysa
Buna ziua.Acum 9 luni am fost diagnosticata cu pneumonie dreapta interstitiala, am urmat un tratament cu clacid si bronhexim, apoi a dat-o in bronsita acuta pe care mi-am tratat-o cu augumentin si bronhexim. Tusea productiva s-a mai retras, dar am ramas cu o respiratie dificila, senzatie de sufocare.Am un suierat la plamani, un murmur pe care il simt pe tot parcursul zilei.Ce pot face, cum pot scapa de acest murmur???Sincer m-am saturat sa ma tot indop cu antibiotice
va rog din suflet ajutati-ma.
floryysa, 22 ani
1 comentarii
0
16-11-2008, ora 21:41
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
nu e vorba de indopat cu antibiotice, ci trebuie mers la medicul la care ai mai fost pentru a reevalua situatia.el te-a vazut si prima oara si e mare probabiltate ca microbul sa fi capatat rezistenta la antibiotice.va face un examen de sputa si va vedea la ce e sensibil microbul respectiv, iar tratamentul va fi tintit.
imediat dupa tratamentul cu antibiotice urmeaza cca 2 luni cu Acidophyllus pentru refacerea florei intestinale.iaurtul nu va fi suficient dupa tot bombardamentul medicamentos.asociaza si Liv 52 sau un produs cu aminoacizi pentru protectie hepatica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.