poate fi o infectie? va rog mult ajutati-ma! | Forumul Medical ROmedic

poate fi o infectie? va rog mult ajutati-ma!

01-06-2010
emi_magic_7
Nu este medic/terapeut
emi_magic_7
Buna! de vreo doua zile zile urinez foarte des dar numai seara..pe timpul zilei urinez normal dar cand vine seara merg la baie din 10 in 10 minute pana adorm si daca ma trezesc din nou fug la baie nu consum foarte multe lichide si nu ma ustura si nici un alt simptom care sa ma duca cu gandul la vreo infectie sau raceala.dar totusi poate fi vreo infectie sau doar mi-a fost rece?
4 comentarii
0
01-06-2010, ora 22:42
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Fa-ti o ecografie pelvina si apoi consult la medicul urolog. sanatate!
0
15-02-2011, ora 19:36
roman lidia
Nu este medic/terapeut
roman lidia
Buna seara!
Am o fetita de 4 ani si 7 luni si de cateva zile imi tot spune ca o mananca jos mai ales dupa ce face pipi, asta am observat eu.Ea urmeaza tratament cu Singulaire, xyzal si si nasonex.Acum 2 luni a luat antibiotic unassyn, am fost la farmacie si mi-au spus ca e posibil sa fi facut candida de la antibiotic si mi-au dat sa ii dau nistatina o jumatate de pastiluta de 2 ori pezi. Este posibil sa fi facut candida de la antibiotic dupa aproape 2 luni?Este bine daca ii dau nistatina?
Va multumesc mult!
0
16-02-2011, ora 13:22
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Cel mai bine ar fi sa i se faca analiza urinei/control sa fie sigur vorba numai de candida. Da, este posibil sa fi facut si la distanta in timp candida, dupa antibiotic. Oricine face tratamente cu antibiotice ar trebui sa ia simultan ceva anticandidoza. Pana la analize, da-ti-i nistatina, daca v-a reomandat farmacistul, sa nu mai aiba jena, dar nu amanati sa faceti analize, si sa intrebati si medicul de familie daca e bine ce ii dati. Sanatate!
0
20-03-2011, ora 16:48
cristinutza cris
Nu este medic/terapeut
cristinutza cris
Buna ziua! As dori foarte mult sa ma ajute cineva, de 3luni de zile am o secretie alba, uneori galbuie si foarte urat mirositoare, si mancarimi dar rare, sincer nu mai pot suporta mirosul!Am grija tot timpul de igiena mea intima, zilnic fac bai dar mirosul tot insista!merg des la medicul ginecolog, insa anul trecut imi depistase un pic de nisip la rinichi, mi-a recomandat sa beau multa apa, plus de asta tot anul trecut am avut mancarimi in zona genitala, mi-a dat un tratament cu uriclar si travocort crema, imi trecuse ce e drept, chiar ma simteam bine!... Luna trecuta knd am fost, mi-a dat un tratament:antibioticul eficef, 20de zile sa-l urmez, canesten crema, spalaturi cu tantum rosa dar si cystone 1luna de zile(pt pietre la rinichi acesta din cate stiu).Nu vad prea mari schimbari!Nu simt nicio amelioarare!Poate cinva sa-mi spuna daca acest tratament e unul bun?nu am usturimi la urinat, nu urinez des, nu am dureri numai k scurgerea aceasta alba(uneori galbuie)mi se pare "prea multa"si nu-i mai pot suporta mirosul!Ma simt groaznic uneori, daca ma credeti!.Merg la medic de mult timp, am avut pb cu acneea, ingrozitor, mi-a propus sa urmez un tratam cu yasm**, ceea ce si aqm il continui deoarece am chisturi pe ovare!pot fi aceste anticonceptionale o kuza?Contact sexual am din 2 in 2luni, partenerul nu e tot timpul prezent in tara dar e unicul.atat eu kt si el am fost virgini.Primul contact sexual a fost la 18ani.Practic 3ani de zile a fost totul ok, aqm insa contactul devine dureros!O sa merg iarasi la medic, dar pana atunci va rog imi poate spune cineva despre ce este vorba?sincer, m-am saturat, foarte multi bani am cheltui pe tratamente...foarte multi!...ma poate ajuta cineva, makr sa-mi spuna km despre ce poate fi vorba?incep sa-mi pierd increderea in medicul meu ginecolog!...si sa devin speriata totodata!Va multumesc din tot sufletul!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.