Polipi a nazala

09-05-2016
Gili CRISTIAN
Nu este medic/terapeut
Gili CRISTIAN
Super de astm și rinita cronica. De 4-5 ani am probleme mari cu secțiile nazale. Acum am polipi și din cauza lor secrețiile nazale se scurg în gat, motiv pentru care noaptea ma trezesc speriata ca nu pot respira. Dimineață simt plămânii încărcați cu secreții. Am citi multe despre politica nazala și operații. As dori să-mi spuneți ce părere aveți despre radiofrecventa în cazul polipilor. Cam în cat timp s-ar reface polipii operați după aceasta metoda. Multumesc
1 comentarii
0
09-05-2016, ora 21:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 cauza polipilor ca si a astmului..este la nivelul tractului digestiv. alergiile digestive, intoleranta la anumite alimente, parazitii intestinali anume... intoxicatia organismului. din cauza digestiei proaste.duce
la incarcarea organismului cu toxine si de aici reactiile alergice si polipii
2 ca sa nu mai creasca polipii se REnunta in totalitate a tot ce este Lactate, mezeluri, dulciuri..s.a alimente alergene din comert
se fac cure de detoxifiere intense... si rezolvati si cu astmul si cu polipii
3 din punct de vedere ORL... Va interneti in clinica ORL..spital universitar..si acolo medicii stiu ce au de facut..si cu ce metoda
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mucii galbeni: semnalează o infecție?
  • De ce îți curge nasul des (și nu ești răcit) - și sfaturi pentru mucoși
  • Îmi curge apă din nas
  • Polipi nazali - cum recunoști afecțiunea și când e indicată operația
  • Hipertrofia adenoidiană are cauze genetice și virale, potrivit unui nou studiu
  •