polipi si amigdale marite

05-01-2013
camix
Nu este medic/terapeut
camix
Buna ziua, as dori si eu un sfat din partea dumneavoastra.Fetita noastra de 3 ani si 6 luni a fost diagnosticata cu polipi gradul 3 si amigdale gradul 3, respira pe gura noaptea si nu se odihneste bine, nu are deloc mucozitati.Am urmat diverse tratamente, cand a luat antibiotic 2-3 zile a respirat mai bine, am facut si imunizarea organismului si ni s-a recomandat sirop Nurofen antiinflamator si un spray nazal cu cortizon Aircort.Rezultate zero...urmeaza sa mai facem vizita peste 2-3 luni.Ne sfatuiti sa o operam?sau ce sa mai incercam?am cumparat un aparat aerosol dar medicul ne-a zis ca irita gatul, eu totusi l-as folosi...ce substante sa pun in el?accept bucuroasa orice sfat pt.ca ma doare sufletul cand o vad cum respira de greu.Multumec tare mut!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.