posibil cancer uterin?

15-04-2011
niki 22
Nu este medic/terapeut
niki 22
Buna.ieri am ridicat analizele la un test papanicolau.Rezultatul a fost fortiu reactiv.Va rog sa imi explicati si mie ce inseamna.E posibil sa fie cancer de col uterin? sunt foarte ingrijorata.Pentru un consult la ginecolog am programare luna viitoare.As dori sa aflu o opinie din partea unui medic sau a unor persoane care ma pot lamuri cat de cat.Mentionez ca uneori am dureri la contact fara sangerari.Va multumesc mult.
4 comentarii
0
15-04-2011, ora 17:57
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Atat scrie pe buletinul de analiza?
0
15-04-2011, ora 19:15
niki 22
Nu este medic/terapeut
niki 22
Buna.Nu pe buletinul de analize scrie:satisfacator pentru evaluare ;modificari celulare reactive asociate cu inflamatie si fortiu reactiv.Si...cam atat.Daca ma poti ajuta cu un raspuns...ar fi ok.
0
15-04-2011, ora 19:33
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
N-am mai vazut un buletin asa de "concis", , , Poate dar la analiza secretiei, nu la PAP. In orice caz, daca numai atat scrie inseamna ca ai o inflamatie pentru care trebuie sa-ti dea ginecologul tratament exact, dupa care refaci analizele. Deci, nu e grav, dar e musai tratament.
Sanatate!
0
15-04-2011, ora 20:14
niki 22
Nu este medic/terapeut
niki 22
Da... stiu si eu am fost uimita de rezultat dar sigur este test babes papanicolau.Oricum iti multumesc mult pentru sfat.Sper sa fie doar atat si nimic mai mult. Ma rog la Dumnezeu sa fie asa cum spui tu pentru ca am doi copii de crescut si trebuie sa fiu in forma.Multumesc mult si sa ai o seara frumoasa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: