posibil hiv?

24-12-2014
alexanna
Nu este medic/terapeut
alexanna
Buna ziua am un gand care ma macina si o frica teribila acum 2 saptamani am facut sex neprotejat cu prietenul meu cu care sunt impreuna de 2 ani.insa am aflat zilele trecute ca intre timp el a avut o relatie cu o prostituata. Bineinteles ne-am despartit dar am ramas cu teama aceasta. Este posibil ca prietenul meu sa fi luat hiv de la acea prostituata? precizez ca a avut mai multe contacte cu aceasta. chiar si neprotejate. va rog frumos nu ma judecati vreau doar un raspuns daca e posibil. va doresc o zi frumoasa. P.S nu am nici un fel de simptome dar totusi imi e ffff teama
3 comentarii
0
30-12-2014, ora 14:02
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este necesar sa faceti o testare din sange pentru acest virus si chiar daca iese negativ, aceasta testare trebuie repetata la 6 luni de la prima analiza.

O zi placuta!
0
08-01-2015, ora 18:40
Popa Alexandru
Nu este medic/terapeut
Popa Alexandru
Din pacate nu poti sa stii pana nu faci un test ! Dar totusi 50% din persoanele infectate prezinta niste simtome! Simptomele sunt :

Febra asociata cu dureri de cap
Stare generala de slabiciune
Ganglioni mariti
Transpiratii nocturne
Diaree
Infectii cutanate
Dureri musculare
Aparitia iritatiilor si a ulceratiilor bucale sau genitale
0
09-01-2015, ora 13:12
alexanna
Nu este medic/terapeut
alexanna
Va multumesc frumos pt raspunsuri. Am facut testul si a iesit negativ. mii de multumiri si va doresc o zi buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

22-02-2021, ora 09:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog, Urolog sau Dermatolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 38 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!   >

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.