posibil piatra la rinichi?

14-04-2011
BGGL
Nu este medic/terapeut
BGGL
buna ziua. Am 39 de ani si am dureri in zona rinichilor a coloanei si durerea se lasa pe piciorul drept.mentionez ca am facut analize si la urina a iesit :_leucocite-25WBC / ul ;rare epitelii plate ;relativ frecvente leucocite si frecvente cristale oxalat de clciu. Doresc si parerea unui medic.Va multumesc.
6 comentarii
0
15-04-2011, ora 07:52
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este posibil să fie vorba de o litiază renală, este probabil să fie vorba şi de o infecţie. Trebuie să faceţi o vizită doctorului dv. Aşteptaţi-vă să vă prescrie un tratament proviziriu şi să vă recomande o urocultură, eventual o ecografie.
1
15-04-2011, ora 13:29
BGGL
Nu este medic/terapeut
BGGL
multumesc mult pentru raspunsul dumneavoastra.La ce medic trebuie sa efectuiez ecografia?
0
15-04-2011, ora 16:01
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Mergeti mai intai la medicul dv de familie. A face mai intai investigatii si apoi consultatii este asemenea cu a pune carul inaintea boilor.
0
15-04-2011, ora 16:06
BGGL
Nu este medic/terapeut
BGGL
Aveti perfecta dreptate
multumesc frumos.
0
06-05-2011, ora 21:53
rusinica
Nu este medic/terapeut
rusinica
am piatra la ambii rinichi cu dureri groaznice si durerea se lasa pe ambele picioare am facut tratament si rezultatul este zero.ce as putea face.am dureri atat de mari ca nu mai pot dormii noaptea
.as dorii un raspuns.urgent daca se poate
0
28-06-2011, ora 21:39
rusinica
Nu este medic/terapeut
rusinica
astept si eu un raspuns la mesajul de pe data de 6.05 2011.continui sa am probleme cu ambii rinichi cu toate ca am facut tratament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Alergarea la maraton poate provoca insuficiența renală acută
  • Cum ne putem distruge rinichii
  • Calculi urinari - reguli de alimentație și hidratare
  • Cum pot fi eliminate pietrele la rinichi
  • Obiceiuri nocive pentru rinichi și cum îți poți proteja rinichii
  • Schimbările climatice vor influența incidența cazurilor diagnosticate de pietre la rinichi
  • Verificarea rinichilor - analize, teste și investigații (explicare rezultate rinichi)
  •