Posibila sarcina?

29-08-2011
JustMe89
Nu este medic/terapeut
JustMe89
Buna tuturor.
Acum 3 zile (in 26 august) am avut un contact sexual cu prietena mea si e posibil sa fi ejaculat in interior. Nu sunt 100% sigur pentru ca locul era prea ud si nici nu am simtit ca as fi ajuns la acel punct pentru a ejacula, dar e o posibilitate sa se fi intamplat totusi.nu am ramas asa de mult in interior pentru ca m-am retras repede.
In 28-29 trebuie sa ii vina...e o posibilitate sa ramana insarcinata ? Si cand ar trebui sa isi fac un test de sarcina ?
Va rog nu ma criticati sau sa ma luati in ras...doresc doar un raspuns pentru linistea amandurora...
Daca ajuta la ceva, am avut contact sexual si pe 25 (prima oara), dar a fost protejat si s-a folosit spermicid...la fel s-a intamplat si in 26 seara (asta fiind a 3-a ora cand am incercat)...a doua a fost cea fara...
Multumesc!
2 comentarii
0
29-08-2011, ora 15:13
Izabell
Nu este medic/terapeut
Izabell
buna un test poate sa-si faca prietena ta dupa 14 zile de la contact..si aici se va clarifica totul
0
29-08-2011, ora 20:38
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Deci problema este alta, pt.ca indiferent daca ai ejaculat sau nu, exista riscul ca ea sa ramana insarcinata, asa ca cel mai bine este sa isi faca un test de sarcina( cum de altfel te-a sfatuit si Izabell), apoi sa mai repede la interval de cateva zile sau chiar sa mearga la un medic ginecolog.
Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •