Postinor 1500 și sângerări neregulate

14-08-2017
Stef08
Nu este medic/terapeut
Stef08
Bună ziua! Sunt puțin îngrijorată din privința unor sangerari neregulate. Cu o saptamana in urma am avut un act sexual si am avut problema de a se rupe prezervativul. In mai putin de 12 ore am luat Postinor 1500, am intrat pe internet sa ma interesez de mai multe lucruri depre aceasta pastica si am inteles ca voi avea niste sangerari dar ma gandeam ca imediat dupa ce o iau. Acum a trecut o saptamana si sunt la perioada ovulatiei si de ieri am inceput sa am usoare sangerari, este normal? Plus ca luna aceasta menstruatia mi s-a prelugit mai mult decat de obicei, iar cand am luat pastila mestruatia mi-a incetatat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sangerarea in timpul actului sexual
  • Secreții (scurgeri) vaginale albicioase - normale sau nu?
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.