Postinor 2

09-11-2010
utilizator_62460
Nu este medic/terapeut
utilizator_62460
Salutare, prietena mea are o problema, am facut sex neprotejat(aveam si prezervativ dar am vrut sa incercam si natural)nu am ejaculat in vagin, am iesit la timp, dar totusi din motive de precautie am cumparat postinor 2.Trebuia sa ii vina ciclul pe data de 3 dar intarzie sa apara, va rog sa ma lamuriti, oare din ce cauza?Ea se gandeste ca a ramas insarcinata, dar eu incerc sa o conving ca nu are cum, pentru ca a luat cum trebuie acele pastile si ca nu am ejaculat in vaginul ei.
VA MULTUMESC!
3 comentarii
0
13-11-2010, ora 18:14
annemary_26
Nu este medic/terapeut
annemary_26
si aceste pilule de a 2 zi nu sunt 100% la 100% sigure.de ce nu face un test de sarcina?
0
15-07-2011, ora 02:16
Marius1994
Nu este medic/terapeut
Marius1994
Este din cauza pastilelor din ce am auzit este o explozie de hormoni ceva de genu si aia intarzie menstruatia...kredema stiu ce zic 100% si eu am trecut prin asta si tot asa a trebuit so linistesc + ca scrie pe prospect daca lai fi citit (fara suparare) ca in caz ca menstruatia intarzie cu mai mult de o saptamanas a consulti.. idea e ca daca dureaza mai mult de o saptamana de la data in care trebuia sa i vina mai bn ati merge la ginecolog el stie mai bine
0
15-07-2011, ora 08:02
annemary_26
Nu este medic/terapeut
annemary_26
Nu ma supar, dar stiu din surse sigure ca nu sunt 100%! Cunosc 2 persoane care au ramas insarcinate cu tot cu pastila de a 2 -a zi care a luat aceasta pastila la 3 ore si ala a doua zi.asa ca. Nici testele de sarcina nu sunt sigure, nici anticonceptionalele nu sunt 100%, ci 99%.deci, daca te incluzi in 1% ce te faci?!.E mai sigur un ecograf la un medic bun! IN FINE, FIECARE CU IDEILE, EXPERIENTELE SI CONCEPTELE LUI! Si inca ceva...am cursuri de farmacologie, deci stiu ce scrie pe prospect! Vezi tu, ca sunt unele firme de medicamente care nu scriu tot si sunt altele care au un intreg cearsaf de reactii adverse si interactiuni! Poti sa faci o proba luand 2 medicamente la fel, dar de la firme diferite si ai sa te convingi singura. SANATATE!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.