Postinor, menstruatie dereglata = sarcina?

21-08-2010
Andrrada
Nu este medic/terapeut
Andrrada
Buna seara. Pe data de 10 august am avut un contact sexual neprotejat (eram virgina) dar nu a ejaculat in mine, peste cateva ore am luat Postinor si pe 15 august mi-a venit menstruatia desi trebuia pe 20 si ceva, dar banuiesc din cauza pastilelor s'a dereglat ciclul.intrebarea este: credeti ca sunt insarcinata?(poate va suna absurd sau mai stiu eu cum dar sunt disperata). Va rog sa-mi raspundeti. Multumesc
5 comentarii
0
22-08-2010, ora 02:14
mihaitz@
Nu este medic/terapeut
mihaitz@
Menstruatia ti-a venit din cauza pastilei, daca zici ca erai virgina si abia ti-ai inceput viata sexuala, ai grija si protejati-va, oricand poate aparea o sarcina nedorita.
Acum poti sta linistita ca nu s-a intamplat nimic.
0
22-08-2010, ora 12:08
Andrrada
Nu este medic/terapeut
Andrrada
Multumesc pentru raspuns, m-am mai linistit..
0
26-08-2010, ora 22:59
Chatennikaa
Nu este medic/terapeut
Chatennikaa
Buna. va rog sa ma ajutatsi :). Am facut petting cu prietenul meu eu sunt virgina sh nu mi'am inceput viata sexuala. el avea putina sperma pe deget apoi l'a introdus in vagin.. pot ramane insarcinata ? multsumesc
0
26-08-2010, ora 23:15
Chatennikaa
Nu este medic/terapeut
Chatennikaa
dar nu sunt sigura daca era sperma.. dar spunetsi'mi daca sunt riscuri:-s. ms !
0
27-08-2010, ora 17:28
Chatennikaa
Nu este medic/terapeut
Chatennikaa
cred k era lichid din acela. de obicei cand simte k ii vine sa ejacueze isi baga penisul in pantaloni. :-??
va rog sa imi spunetsi
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Când menstruația e considerată anormală și ar trebui să te adresezi medicului
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.