postinor si alcool

19-06-2008
giaaa
Nu este medic/terapeut
giaaa
postinorul interactioneaza cu alcoolul?multumesc
3 comentarii
0
20-06-2008, ora 00:00
flavia fyzzz
Nu este medic/terapeut
flavia fyzzz
am luat postinor in data de 31.05.2008 la 8 ore de la contactul sexual si cea de-as doua pastila la 12 ore dupa cum scria in prospect si nu am avut nici o sangerare si inca nu mi-a venit ciclul menstrual si suntem pe data de 20.06.2008 si de 3 zile simt o tensiune in sani.e posibil sa fi ramasa insarcinata desi am luat postinor in timp sau e posibil sa fie dereglari din cauza pastilei?ce ma sfatuiti?
0
27-06-2008, ora 00:00
giaaa
Nu este medic/terapeut
giaaa
postinorul influenteaza ciclul menstrual...este posibil sa fie o dereglare din cauza pastilei.
0
01-07-2008, ora 00:00
flavia fyzzz
Nu este medic/terapeut
flavia fyzzz
sa nu mai luati postinor si sa nu va bazati pe el niciodata, am luat si eu si in timp util si am ramas insarcinata, nu aveti incredere in aceste pastile sunt facute doar sa faca bani pe ele dar nu sunt bune de nimic si medicul meu mi-a confirmat asta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pot să beau alcool dacă iau medicamente?
  • Alcoolul, femeile și disponibilitatea sexuală
  • MIT: O tărie consumată înainte de masă crește pofta de mâncare
  • MIT: Cafeaua combate mahmureala
  • MIT: Alcoolul te ajută să dormi mai bine
  • Exercițiile de aerobic pot proteja ficatul de efectele consumului cronic de alcool
  • Consumul moderat de alcool - chiar atât de benefic pe cât credem?
  •