pot fi insarcinata?

02-11-2008
roxana.www
Nu este medic/terapeut
roxana.www
Am 26 ani, sunt casatorita de 2 ani si nu ma protejes cand fac sex, doar ca el ejaculeaza in afara. Luna trecuta mi-a venit pe data de 30, ma tine 3-4 zile, iar pe data de 6 am facut sex neprotejat iar el a ejaculat normal in interior. De obicei am ciclu regulat, dar acum mi-a intarziat 3 zile. Stiu ca dupa menstruatie sunt cateva zile in care nu poti ramane insarcinata. Si totusi, e posibil sa fiu?
4 comentarii
0
03-11-2008, ora 15:22
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
există întotdeauna şanse...
0
05-11-2008, ora 11:41
Reaction
Nu este medic/terapeut
Reaction
Scuza-ma Roxana, dar la cei 26 de ani ai tai ar trebui sa sti ca te joci cu focul ! Ii simpla treaba, daca vrei contact sexual protejat si placut, foloseste anticonceptionale. Pentru asta trebuie sa ai o anumita stare de sanatate (buna), sa dispui de o suma de bani care sa fi dispusa s-o dai lunar, sa fi disciplinata si responsabila. Daca ii sa ai un bebe, esti casatorita, bucura-te de el, un copilas ii implinirea completa pentru o femeie. (P.S. Apropo, nu sunt zile in care "nu poti ramane insarcinata")
0
05-11-2008, ora 11:47
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
roxana sa stii ca exista posibiitatea sa ramai insarcinata chiar daca el ejaculeaza afara!!fa-ti un test de sarcina!
0
20-11-2008, ora 11:59
andreea_andreutza692001
Nu este medic/terapeut
andreea_andreutza692001
buna as aveao o intrebare pot s raman insarcinata daca am facuto fara prezervativ si nu a ejeculat inauntru posibil sa pot ramane si de la lichidul ala
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •