pot fi insarcinata?

10-06-2009
naqals
Nu este medic/terapeut
naqals
. Numele meu e Alis si incerc sa raman gravida de 4 luni de zile si nimic. Problema mea este urmatoarea : ultimul ciclu l-am avut in perioada 31 apr -8 mai, intre 8 mai si 10 iun am avut de 2 ori sangerari , o data p 17 si o data p 26. Pe 18 am fost l control si doctorita nu a gasit nimic in neregula cu mine, ba chiar am facut si un eco.Singurul lucru neobisnuit a fost o mica congestie l ovarul drept. Dupa calculele mele ciclul ar fi trebuit sa-mi vina intre 5-7 iun dar nu mi-a venit inca. Ieri am facut un test de sarcina si a iesit negativ, nu am dureri, nu am greturi, m dor un pic sanii, atat.stiu ca toata lumea intreaba chestia asta dar se pare ca si eu trebuie sa m numar printre ei " Pot fi insarcinata, si daca da cnd sa repet testul ?". Va multumesc anticipat
4 comentarii
0
10-06-2009, ora 23:06
claudiaroki
Nu este medic/terapeut
claudiaroki
draga alis, si eu incerc de 9 luni si tot nimic :) nu te teme va veni si la noi:) mah nu stiu daca esti insarcinata testul poti sa il repeti daca vrei dar daca a iesit odata negativ probabil ca nu esti!!! mie mi-a intarziat 11zile am fost aproape sigura ca sunt insarcinata dar din pacate mi-a venit.nu dispera exsista o luna viitoare
mult succes si ai grija de tine.
0
11-06-2009, ora 10:25
naqals
Nu este medic/terapeut
naqals
uffffffffffffff daca stiam ca e atat de greu incepeam mai demult.Am doar 24 de ani, nici un avort, ciclu regulat.
multumesc orcum pt incurajare. Iti doresc sa ramai cat mai curand si sa ai parte de cel mai frumos di destept bebe ca daia ai asteptat atat.
Pupici si sanatate
0
11-06-2009, ora 14:10
claudiaroki
Nu este medic/terapeut
claudiaroki
da si eu sunt 24 de ani :) in octombrie fac 25 nu te descuraja va veni si la noi. nici eu nu am avut nici un avort totul este ok si la mine singura persoana cu care am avut contact sexual e sotul meu am facut nunta anul trecut in septembrie si de atunci incercam la copii, suntemù impr de 7 ani.
of va veni si la nnoi sa speram cat mai curand
te pup
0
24-06-2009, ora 23:34
Laura19
Nu este medic/terapeut
Laura19
De ceva timp am contact sexual neprotejat in urma cu o luna si ceva am descoperit ca sunt insarcinata dar din nefericire am pierdut sarcina dupa asta am avut contact sexual tot neprotejat si observ ca burta mea cam ia alta forma.am facut un test de sarcina dar a iesit negativ. exista totusi posibilitatea sa fiu insarcinata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •