voi ce ziceti, e sarcina?
E a 31 zi de la ultima menstruatie, mameloanele foarteeee sensibile la atingere, lucru cu care nu m am mai confrunatat. Merg destul de des la baie. Numai ca am dureri de cateva zile de burtica, cele menstruale cu care m am obisnuit.
Va rog fara 'mergi sa ti faci testul'. o sa l fac daca e cazul, dar nu vreau sa l fac si sa ma supar ca iese negativ
Va rog fara 'mergi sa ti faci testul'. o sa l fac daca e cazul, dar nu vreau sa l fac si sa ma supar ca iese negativ
5 comentarii
Ca sa ti se poata da un raspuns, trebuie sa precizezi daca ai menstruatia regulata, cand ai avut contacte sexuale neprotejate, etc.Nu-ti poate da nimeni un raspuns doar pe baza datelor oferite.
Pai da o am regulata menstruatia, iar contacte neprotejate de ultimile 3 4 luni incoace. Nu astept un raspuns de gen Da esti insarcinata sigur, ci vreau sa stiu daca ar putea fi semne de sarcina.
perioada fertila a femeii nu e infinita...adica poti face sex non stop, daca nu faci in perioada ovulatiei, slabe sanse sa vina bebelul...la majoritatea femeilor ovulatia apare in a 14-a zi si in zilele urmatoare(3-4) poti de asemenea ramane...in rest, sexul e de placere, nu de concepere:))...ca idee, simptomele tale nu sunt neaparat de sarcina(simplul fapt ca sunii sunt mai sensibili nu e un lucru care se datoreaza exclusiv sarcinii.simptomele de sarcina nu apar oricum foarte repede...eu iti doresc sa vina barza cat mai repede si in cazul in care nu esti(totusi, fa un test de sarcina, nu te imbata cu apa rece ca aceasta sensibilitate te face automat gravida), gasesti pe net un calculator pentru perioada fertila, ca sa stii cand sa 'treci la actiune'
p.s daca totusi ti-a intarziat si ai simptome neobisnuite, poti spera...ca idee nu inteleg cu ce te ajuta raspunsurile noastre, mai mult decat ar face-o un test de sarcina...
p.s daca totusi ti-a intarziat si ai simptome neobisnuite, poti spera...ca idee nu inteleg cu ce te ajuta raspunsurile noastre, mai mult decat ar face-o un test de sarcina...
nu am facut sex doar de placere ci si in scopul procreerii. este ziua 34 si nimic inca, menstruatie ceva. Cred ca mai astept pt test, e cam devreme. sper din toata inima la o minune.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1e posibil sa fiu insarcinata?
- 9Trebuia sa-mi vina menstruatia.. sunt insarcinata?
- 8beta hcg-valoarea 1, 2 ce inseamna?!urgent!
- 2are simptome de sarcina?
- 5sex in timpul menstruatiei.. sunt insarcinata?
- 8A ramas insarcinata sau nu???!!! [AJUTOR]
- 5mai multe contacte sexuale neprotejate, dar cu pauze de 2-3 ore intre fiecare - sarcina?
- 5este posibil sa fiu insarcinata?
- 2E posibil sa fiu insarcinata desi am facut trei teste de sarcina?
- 7posibila sarcina? va rog un raspuns cat mai rapid!!
- 6Am folosit servetelul lui... pot ramane insarcinata?
- 0sarcina ?
- 2sarcina sau dereglare din cauza schimbarii climatice
- 5sunt gravida?
- 1posibila sarcina?
- 4pot fi insarcinata?
- 2pot ramane gravida daca am fcaut sex prin haine?
- 0Poate ramane insarcinata?
- 0probleme cu ciclul
- 2Posibila sarcina? Testul facut prea repede?
Mai multe informații despre: sunt insarcinata? simptomele de sarcina
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: