pot lua yasmin dupa ce am luat karissa?

26-08-2009
alinush_me
Nu este medic/terapeut
alinush_me
am si eu o intrebare..daca poate cineva sa-mi raspunda, , , am luat 3 luni karissa..m-am smtit bine si acum vreau sa iau yasmin..intrebarea e cum sa incep sa iau yasmin?..dupa cele 7 zile de pauza de dupa karissa sau in prima zi de ciclu?care e diferenta intre yasmin si karissa?va multumesc
4 comentarii
0
26-08-2009, ora 20:26
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Poti schimba fara probleme, important e ca odata ce treci pe Yasmine, chiar daca mai apar mici sangerari, nu reveni la Novynette.Aceste doua contraceptive, desi au concentratii diferite de hormoni, fac parte din aceeasi categorie, si anume din grupa pilulelor cu progestativ de generatia a III-a.Motiv pentru care eu zic ca e putin probabil sa apara sangerari, dar nu este exclus.Numai bine!
0
27-08-2009, ora 06:30
alinush_me
Nu este medic/terapeut
alinush_me
multumesc frumos de raspuns.dar voiam sa stiu daca trebuie sa iau yasmin dupa cele 7 zile de pauza de dupa kariss sau sa le iau in prima zi de ciclu?va multumesc inca o data
0
27-08-2009, ora 20:03
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Dupa cele 7 zile de pauza, din a 8-a zi incepi noul contraceptiv.
0
23-12-2010, ora 22:58
marghy
Nu este medic/terapeut
marghy
buna!as dori sa va intreb daca se poate incepe un blister de yasmin in oricare zi?indiferent daca sunt la ciclu sau nu?e neaparat in prima zi sau in primele 5 zile?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  •