pot ramane gravida?

05-02-2010
delia1
Nu este medic/terapeut
delia1
am 16 ani si mi-am inceput viata sexuala de vreo jumatate de an cam asa.de obicei eu si partenerul meu o facem fara prezervativ la inceput apoi si-l pune.pana acum nu s-a intamplat nimic dar apoi, o data, el nu a mai apucat sa isi puna prezervativul caci s-a excitat prea tare si a ejaculat...am oprit cat s-a putut de repede contactul sexual insa mi-e frica sa nu raman gravida...astept parerile voastre
8 comentarii
0
05-02-2010, ora 18:39
delia1
Nu este medic/terapeut
delia1
va rog domnilor doctori si nu numai este fff important.mentionez ca nu a ejaculat chiar in mine ci pe langa vagin dar ma gandesc ca daca inainte de ejacularea lui in exterior o fi curs putin si in vagin...avand in vedere k inainte de ejaculare am avut contact sexual.ce ma fac?????va rog vreau sfaturi.pot sa fiu gravida?
0
05-02-2010, ora 19:13
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Stai linistita, numai patul sau peretii pot sa ramana gravizi in acest caz. Nu este cazul sa te nelinisteti inutil.
0
09-02-2010, ora 03:01
saha
Nu este medic/terapeut
saha
nai cum sa ramai eu fac cu pr mea fara prezervativ lprima data lam pus si nu lam tinut nici 2 min si lam dat jos.pr mea prefera fara prez.nul suporta.asa ca nai dc sati faci prob.
0
09-02-2010, ora 16:53
bibi23
Nu este medic/terapeut
bibi23
ar fi bine sa te ajuti si de metoda calendarului... caci daca se intampla un astfel de incident intr-una din zilele in care esti la ovulatie, sunt sanse mari sa ramai insarcinata.
0
11-02-2010, ora 21:34
delia1
Nu este medic/terapeut
delia1
poi s-a intamplat cam la 11 zile de cand mi s-a terminat menstruatia.E POSIBIL SA MA FI AFLAT IN PERIOADA OVULATIEI?????????????????????????????????///
0
16-02-2010, ora 17:35
bibi23
Nu este medic/terapeut
bibi23
draga delia,
ovulatia si menstruatia sunt 2 lucruri diferite. menstruatia este atunci cand ai sangerari constante timp de cateva zile, iar ovulatia este perioada cand esti fertila, iar riscul sa ramai insarcinata este foarte mare. :)
0
20-02-2010, ora 23:15
Kitty818
Nu este medic/terapeut
Kitty818
Buna, am si eu o intrebare, eu si pr meu am inceput relatia sexuala de jumate de an si mereu ne-am protejat, dar de la un timp obser k nu prea ii mai place.am vb cu el despre asta si am fost de acord sa o facem doar o data fara prezervativ, doar sa nu fie tentat sa se duca la alte fete k sa vada cum e.cat de repede pot ramane insarcinata?mentionez k atunci cand o sa aiba momentul, o sa iasa din mn, si nu o sa fie decat odata fara prezervativ?cate e riscul?60% sa raman din prima?lamuriti-ma va rog frumos.multumesc
0
20-02-2010, ora 23:30
Kitty818
Nu este medic/terapeut
Kitty818
cat*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •