pot ramane gravida?

05-02-2010
delia1
Nu este medic/terapeut
delia1
am 16 ani si mi-am inceput viata sexuala de vreo jumatate de an cam asa.de obicei eu si partenerul meu o facem fara prezervativ la inceput apoi si-l pune.pana acum nu s-a intamplat nimic dar apoi, o data, el nu a mai apucat sa isi puna prezervativul caci s-a excitat prea tare si a ejaculat...am oprit cat s-a putut de repede contactul sexual insa mi-e frica sa nu raman gravida...astept parerile voastre
8 comentarii
0
05-02-2010, ora 18:39
delia1
Nu este medic/terapeut
delia1
va rog domnilor doctori si nu numai este fff important.mentionez ca nu a ejaculat chiar in mine ci pe langa vagin dar ma gandesc ca daca inainte de ejacularea lui in exterior o fi curs putin si in vagin...avand in vedere k inainte de ejaculare am avut contact sexual.ce ma fac?????va rog vreau sfaturi.pot sa fiu gravida?
0
05-02-2010, ora 19:13
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Stai linistita, numai patul sau peretii pot sa ramana gravizi in acest caz. Nu este cazul sa te nelinisteti inutil.
0
09-02-2010, ora 03:01
saha
Nu este medic/terapeut
saha
nai cum sa ramai eu fac cu pr mea fara prezervativ lprima data lam pus si nu lam tinut nici 2 min si lam dat jos.pr mea prefera fara prez.nul suporta.asa ca nai dc sati faci prob.
0
09-02-2010, ora 16:53
bibi23
Nu este medic/terapeut
bibi23
ar fi bine sa te ajuti si de metoda calendarului... caci daca se intampla un astfel de incident intr-una din zilele in care esti la ovulatie, sunt sanse mari sa ramai insarcinata.
0
11-02-2010, ora 21:34
delia1
Nu este medic/terapeut
delia1
poi s-a intamplat cam la 11 zile de cand mi s-a terminat menstruatia.E POSIBIL SA MA FI AFLAT IN PERIOADA OVULATIEI?????????????????????????????????///
0
16-02-2010, ora 17:35
bibi23
Nu este medic/terapeut
bibi23
draga delia,
ovulatia si menstruatia sunt 2 lucruri diferite. menstruatia este atunci cand ai sangerari constante timp de cateva zile, iar ovulatia este perioada cand esti fertila, iar riscul sa ramai insarcinata este foarte mare. :)
0
20-02-2010, ora 23:15
Kitty818
Nu este medic/terapeut
Kitty818
Buna, am si eu o intrebare, eu si pr meu am inceput relatia sexuala de jumate de an si mereu ne-am protejat, dar de la un timp obser k nu prea ii mai place.am vb cu el despre asta si am fost de acord sa o facem doar o data fara prezervativ, doar sa nu fie tentat sa se duca la alte fete k sa vada cum e.cat de repede pot ramane insarcinata?mentionez k atunci cand o sa aiba momentul, o sa iasa din mn, si nu o sa fie decat odata fara prezervativ?cate e riscul?60% sa raman din prima?lamuriti-ma va rog frumos.multumesc
0
20-02-2010, ora 23:30
Kitty818
Nu este medic/terapeut
Kitty818
cat*
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Sunt însărcinată?
  • Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.