pot ramane insarcinata?

05-02-2007
elaelal
Nu este medic/terapeut
elaelal
eu si partenerul meu am facut sex inainte cu prezervativ, in aceeasi partida si apoi am facut-o fara pentru ca el nu simtea placere.Am facut-o fara dar el nu a reusit sa ajunga la orgasmul lui deci nu a putut ejacula.pot ramane insarcinata?
3 comentarii
0
06-02-2007, ora 00:00
lauritza
Nu este medic/terapeut
lauritza
Eu stiu ca da, poti ramane insarcinata daca partenerul nu a avut orgasm, dar sansele sunt mai mici. Bafta!
0
06-02-2007, ora 00:00
oana maria popescu
Identitate neconfirmată
oana maria popescu
Pentru a verifica daca sunteti sau nu insarcinata exista la ora actuala in farmacii o gama intreaga de teste pentru sarcina. Dar ca sa nu mai treceti prin aceleasi emotii daca partenerul dvs. prefera sa nu foloseasca prezervativul va puteti face o programare la un cabinet de planning familial sau ginecologie pentru a discuta cu medicul ce metode contraceptive sunt potrivite pentru dvs.
0
17-02-2007, ora 00:00
electra
Nu este medic/terapeut
electra
...dupa parerea mea tot depinde de partener...
el trebuie sa fie mai atent! dar totusi mai bine sa te protejezi!
Succese!!!! :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.