Presiune in spatele ochiului stang, dimineata tiuit in urechi

05-12-2019
Adrian95
Nu este medic/terapeut
Adrian95
De vreo 3 saptamani am inceput sa lucrez in constructii! Tot cam de pe atunci au inceput sa ma cam doara muschii gatului! Asta nu e o problema insa tot de atunci simt presiune in ochiul stang foarte vag si de vreo saptamana cateodata si in jurul nasului si am inceput sa imi inghit secretiile nazale care sunt desrul de dese! Cateodata ma mai doare si dupa cap episoade scurte mai les dupa ce ridic si ma mai culc si trezesc dimineata cu tiuit in urechi! Va intreb: senzatia de presiunea la ochiul stang (care trece pt cateva secunde daca ma frec la ochi) este de la muschii inflamati ai gatului care se conecteaza cu cei din spatele ochilor, de la o posibila infectie la o masea sau de la o posibila sinuzita? De vreo 2 zile iau vitamine si omega 3 caci nu vreau sa mai iau augumentin caci nu ma simt bine de la el!
1 comentarii
0
13-12-2019, ora 20:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 da, infectiile dentare netratate dau complicatii la sinus..si la distanta
2 schimbul stilului de viata, munca fizica.. necesita si hidratare mai fortata si alimenttaie corecta..altfel se modifica calitateasangelui..si de aici si tiuit si alte probleme de circulatie cerebrala
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.