prezervativul a alunecat in vagin... la cat timp trebuie sa iau postinor sau escapelle?

19-11-2008
valentin@
Nu este medic/terapeut
valentin@
azi am av un contact protejat cu prezervativ. dar din nefericire a alunecat..si e posibil sa fi ajuns sperma si in mine...la cat timp tre' sa iau postinor2 sau escapelle? va rog ajutati-ma si pe mn? ce ma sfatuiti? cam cat costa postinor?
3 comentarii
0
20-11-2008, ora 08:13
veracory
Nu este medic/terapeut
veracory
Mergi la farmacie si cere, , pilula de a doua zi, , nu stiu exact cum se numeste dar asa este cunoscuta.Sunt 2 pastilute.Este bine ca pe prima sa o iei in primele 24h, iar a doua parca la fix 12h(citeste prospectul).Nu este o metoda contraceptiva, ci doar pentru sit. de urgenta.Are o doza mare de progesteron dar este mai buna decat o eventuala sarcina nedorita.Succes!
0
26-12-2008, ora 22:54
ducku
Nu este medic/terapeut
ducku
buna.. am facut sex recent.. si s'a spart prezervativul dar am scos'o repede.. dar dupa aia am facut'o fara, iar in seara aia o durut'o capul.. e posibil sa fi ramasa insarcinata?Un raspuns urgent plz
0
26-01-2011, ora 13:33
inger dulce ana
Nu este medic/terapeut
inger dulce ana
si eu am patit asa trebuie sa in urmatoarele 72 ore si e cam 80 lei am luat si eu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul