s-a intamplat neprevazutul si am fost nevoita sa iau Postinor...

03-09-2007
miha.r
Nu este medic/terapeut
miha.r
pe data de 23 august s-a intamplat neprevazutul si am fost nevoita sa iau Postinor, dupa aprox.o saptamana am avut o mentruatie care a durat doar 3 zile, banuiesc ca a fost reactia de la Postinor.Intrebarea mea este...cand ar trebui sa incep sa iau pilulele anticonceptionale? trebuia sa le fi inceput din ziua cand am avut acea mentruatie?
4 comentarii
0
04-09-2007, ora 00:00
miha.r
Nu este medic/terapeut
miha.r
nu e nimeni pe aici care sa imi raspunda si mie?
0
07-09-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Acum, cel mai bine este să începeţi să luaţi pilule anticoncepţionale în a 4-a zi a următoarei menstruaţii. Până atunci, folosiţi prezervativul.
0
07-09-2007, ora 00:00
miha.r
Nu este medic/terapeut
miha.r
de fapt nu am fost prea explicita...deja le-am inceput din prima zi a menstruatiei de la Postinor. Imi cer scuze ca nu am fost explicita...
0
07-09-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Daca le-aţi început, continuaţi. Unele dereglări ale menstruaţiei viitoare nu sunt excluse, având în vedere apropierea dintre administrarea de Postinor şi începerea pilulelor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul