Prezervatul s-a rupt (pt prima data)

10-06-2013
Emmannuell
Nu este medic/terapeut
Emmannuell
Am intretinut relatii sexuale cu prietena mea, din nefericire, prezervativul s-a rupt, e prima data cand mi se intampla asta de cand folosesc prezervativul. Am simtit imediat ca ceva nu e in regula, ca s-a rupt si nu cred ca a stat mai mult de 2-3 secunde in vagin, neprotejat. I-am spus ce s-a intamplat si am continuat sa ne masturbam pana am ejaculat afara. Exista riscul unei sarcini nedorite datorita ruperii prezervativului ?
8 comentarii
0
10-06-2013, ora 18:11
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
sigur vei primi un raspuns competent.
intrebare:
tot mai des citesc astfel de intrebari si/sau afirmatii:"s-a rupt prezervativul"...
NU VOI INTELEGE ASTA-NICIODATA
chiar NU ai putina grija?!?
cele bune,
0
10-06-2013, ora 18:25
Emmannuell
Nu este medic/terapeut
Emmannuell
Chiar nu stiu ce s-a intamplat, e rpima data cand se rupe. Bine ca mi-am dat seama imediat de cum s-a rupt. Sper sa primesc un mesaj cat mai repede, multumesc.
0
10-06-2013, ora 20:36
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
mai bine dute si cumpara daca mai ai timp pastila de-a a doua zi, de fapt cred ca are efect pana la 72 de ore de la contactul sexual neprotejat si ai sa fii mai linistit.neatentia costa, cativa lei, succes
0
10-06-2013, ora 22:02
Emmannuell
Nu este medic/terapeut
Emmannuell
Pastila asta de a 2-a zi nu afecteaza? Stiu ca nu e chiar buna nici pastila asta. Ea are si probleme cu ficatul...
0
10-06-2013, ora 22:07
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
intreaba la farmacie, eu una am luat de cateva ori si singurul efect advers a fost ca imi dadeam peste cap CM.numai sta mult pe ganduri si luati o decizie mai rapid asta daca nu vreti ink si nu sunteti pregatiti ptr o posibila sarcina
0
11-06-2013, ora 03:17
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu exista niciun risc. Daca nu ejaculasei inainte sa se rupa prezervativul, atunci este OK.
Sa nu ia sub nicio forma pilula de a doua zi, nu este necesara si face mult rau.
0
11-06-2013, ora 12:37
Emmannuell
Nu este medic/terapeut
Emmannuell
Azi i-au venit si problemele, ar trebui sa ma mai ingrijorez? Nu, nu am ejaculat inauntru, am oprit totul imediat cum mi-am dat seama ca s-a rupt
0
11-06-2013, ora 13:51
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu te stresa degeaba. Totul e OK. Oricum nu era in perioada fertila asa ca si daca ai fi ejaculat inauntru tot nu ar fi ramas insarcinata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •