Prezervatul s-a rupt (pt prima data)

10-06-2013
Emmannuell
Nu este medic/terapeut
Emmannuell
Am intretinut relatii sexuale cu prietena mea, din nefericire, prezervativul s-a rupt, e prima data cand mi se intampla asta de cand folosesc prezervativul. Am simtit imediat ca ceva nu e in regula, ca s-a rupt si nu cred ca a stat mai mult de 2-3 secunde in vagin, neprotejat. I-am spus ce s-a intamplat si am continuat sa ne masturbam pana am ejaculat afara. Exista riscul unei sarcini nedorite datorita ruperii prezervativului ?
8 comentarii
0
10-06-2013, ora 18:11
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
sigur vei primi un raspuns competent.
intrebare:
tot mai des citesc astfel de intrebari si/sau afirmatii:"s-a rupt prezervativul"...
NU VOI INTELEGE ASTA-NICIODATA
chiar NU ai putina grija?!?
cele bune,
0
10-06-2013, ora 18:25
Emmannuell
Nu este medic/terapeut
Emmannuell
Chiar nu stiu ce s-a intamplat, e rpima data cand se rupe. Bine ca mi-am dat seama imediat de cum s-a rupt. Sper sa primesc un mesaj cat mai repede, multumesc.
0
10-06-2013, ora 20:36
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
mai bine dute si cumpara daca mai ai timp pastila de-a a doua zi, de fapt cred ca are efect pana la 72 de ore de la contactul sexual neprotejat si ai sa fii mai linistit.neatentia costa, cativa lei, succes
0
10-06-2013, ora 22:02
Emmannuell
Nu este medic/terapeut
Emmannuell
Pastila asta de a 2-a zi nu afecteaza? Stiu ca nu e chiar buna nici pastila asta. Ea are si probleme cu ficatul...
0
10-06-2013, ora 22:07
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
intreaba la farmacie, eu una am luat de cateva ori si singurul efect advers a fost ca imi dadeam peste cap CM.numai sta mult pe ganduri si luati o decizie mai rapid asta daca nu vreti ink si nu sunteti pregatiti ptr o posibila sarcina
0
11-06-2013, ora 03:17
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu exista niciun risc. Daca nu ejaculasei inainte sa se rupa prezervativul, atunci este OK.
Sa nu ia sub nicio forma pilula de a doua zi, nu este necesara si face mult rau.
0
11-06-2013, ora 12:37
Emmannuell
Nu este medic/terapeut
Emmannuell
Azi i-au venit si problemele, ar trebui sa ma mai ingrijorez? Nu, nu am ejaculat inauntru, am oprit totul imediat cum mi-am dat seama ca s-a rupt
0
11-06-2013, ora 13:51
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu te stresa degeaba. Totul e OK. Oricum nu era in perioada fertila asa ca si daca ai fi ejaculat inauntru tot nu ar fi ramas insarcinata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.