Prieteni cu beneficii

13-02-2014
dragos 1614
Nu este medic/terapeut
dragos 1614
Ce parere aveti despre acest lucru? Ati fi de acord?doar placere satisfactie si eliberarea tensiunii...
3 comentarii
0
15-02-2014, ora 21:45
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Consider ca linia prieteniei se duce pe raboj din momentul in care te bagi in asternuturi cu prietenul/prietena de-o viata. N-ai cum sa faci sex asa, fara sentimente, exact ca un robot. Aia nu mai e prietenie din moment ce e cu "benefits". Prietenia dintre 2 persoane nu se refera la beneficii sexuale sau materiale, my friend. Se spune ca un prieten adevarat alege sa mearga cu tine de mana chiar daca stie ca ai si parti mai putin bune. Un prieten adevarat iti iubeste defectele, iti apreciaza calitatile, te sustine moral si nu te-ar schimba niciodata in altceva decat ceea ce esti. De ce sa strici toate astea facand sex? Eu privesc un prieten adevarat ca pe un frate. N-ai cum sa-ti bagi p*la in astfel de relatie :) Prietenii sunt pentru suflet, n-au nimic in comun cu partea sexuala a vietii noastre. Deci, friend with benefints= fake friendship :)
0
16-03-2014, ora 15:03
Psiholog Ana Cristina Badita
Psihologie, Sibiu
Psiholog Ana Cristina Badita
De ce nu-ti cauti o iubita ca sa-ti eliberezi tensiunea? :)

Este greu sa mai privesti respectiva persoana ca pe o prietena dupa ce ati avut relatii sexuale.
Si daca unul dintre voi ajunge sa se indragosteasca...?

Ana Badita
0
16-03-2014, ora 16:42
dragos 1614
Nu este medic/terapeut
dragos 1614
buna, ti-am lasat un mesaj in privat. Multumesc :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: prietenia

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lipsa prietenilor și a vizitelor din partea familiei sunt asociate cu un risc crescut de deces
  •