prietenul meu are penisul prea mic

09-09-2006
luciana
Nu este medic/terapeut
luciana
sunt impreuna cu prietenul meu de 6 ani si avem o mica problema. el pretinde ca are penisul prea mic : are 13 cm lungime si 5 cm in diametru. eu nu pot sa ii spun daca este bine sau nu pentru ca el a fost primul baiat cu care am avut relatii sexuale si nu stiu cum ar arata un penis mai mare. amandoi ajungem la orgasm, dar el tot timpul este complexat. se poate rezolva acasta problema intr-un fel ?
8 comentarii
0
10-09-2006, ora 00:00
Diana W.
Nu este medic/terapeut
Diana W.
Dimensiunea nu conteaza. Daca va simtiti bine amindoi si reusiti sa ajungeti la orgsm, totul este in regula din punct de vedere fiziologic. Psihologic, el este complexat de marimea penisului sau si pentru a-si rezolva aceasta problema si a-si capata incredera in sine ar trebui sa consulte un sexolog sau un psihoterapeut.
Ce poti sa faci tu: sa il incurajezi si sa ii confirmi de fiecare data ca te simti minunat cind faceti dragoste.
0
21-01-2007, ora 00:00
dr-soare
Nu este medic/terapeut
dr-soare
Va astept la cabinetul medical impreuna cu prietenul dv.
Cu stima, Dr Soare
-
1
28-01-2007, ora 00:00
krim
Nu este medic/terapeut
krim
sa fiti fericiti ca sunteti impliniti ca aveti orgasm amandoi.altii nu au ce aveti voi, chiar daca lungimea penisului e cu vreo cativa cm mai mare.daca vrea sa strice totul (ca nu se stie daca va mai fi la fel) n-are decat sa-si faca implant de...silicon!?nu va mai prostiti!sunt doar complexe.trebuie sa invatati sa treceti peste ele, mai ales cand totul e perfect asa cum este!!!!!!!!
0
11-07-2008, ora 00:00
andrei 2008
Nu este medic/terapeut
andrei 2008
eu il am de 15 cm in erectie dar el.il inteleg perfect, chiar dak atingeti orgams nu e tot mai, e vb de mandria masculina, de barbatgia noastra.e mai greu pt fete sa inteleaga
0
16-07-2008, ora 00:00
dr-soare
Nu este medic/terapeut
dr-soare
Grosimea de 5 cm este favorabila si mai importanta decat lungimea.
Un penis gros este mai bine perceput de peretii vaginali ai partenerei favorizand aparitia orgasmului.

Dr Soare
0
31-10-2012, ora 22:39
pathfinder
Nu este medic/terapeut
pathfinder
am si eu o intrebare am vazut pe internet cum k penisul ar putea fi marit luand pastile spre ex vimax sau altele, e adevar sau doar dezamagire profunda celor cu penisul mic.astept rasp la aceasta intrebare
0
01-11-2012, ora 15:20
clearmoon
Nu este medic/terapeut
clearmoon
Dimensiunea penisului, poate fi modificata prin utilizarea unor echipamente speciale, gen pompe de suctiune. Sotul meu a achizitionat pe pe erogen.ro ( sex shop dar are si produse medicale) o pompa de apa bathmate, si dupa 6 luni de utilizare (5 zile pe saptamana ce-i drept) s-a vazut deja o crestere de 2 cm lungime si 1, 7 grosime. Am inteles ca se poate ajunge la o crestere de pana la 4 cm in lungime dar dupa multa munca. Mi s-a explicat atunci ca aceste exercitii sunt ca exercitiile pe care le face un culturist pentru cresterea muschilor.
0
02-11-2012, ora 23:46
maria52
Nu este medic/terapeut
maria52
@pathfinder
Daca ai si 10 cm e bine. zonele excitabile la femeie sunt in primii 4 cm. nu e nevoie sa ai o mataranga de jumatate de metru ca partenera ta sa geama de orgasm.
Anticipand ca esti un adolescent inca nedeflorat, poate ca ai face bine sa-ti pastrezi petalele. As mai adauga ca BAC-ul e dupa colt...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • E penisul meu prea mic? Ce înseamnă un penis ok?
  • Tipuri de orgasme
  •