Prima experienta

21-12-2008
Yass
Nu este medic/terapeut
Yass
Prima data pentru mine si pentru prietenul meu a avut loc recent.
Suntem de 1 an impreuna si am hotarat sa ne incepem viata sexuala. Mentionez ca si pentru el a fost prima data insa e un tip destul de dezghetat si a stiut cum sa se poate cu mine si ce sa faca...
Problema noasta e ca am ramas amandoi dezamagiti. El cel mai mult..
Eu am sangerat putin, nu am avut dureri mari... a fost ok cel putin pentru prima data.
Problema (sa ii zicem asa) e ca actul in sine a durat foarte mult. Stiu ca de obicei nu tine mai mult de 5 min iar la noi a durat peste 30 de min, poate chiar 40... Intr-un moment ne-am oprit si l-am ajutat sa se termine prin masturbare.
El a ramas ingrijorat si dezamagit... mi-a spus apoi ca a simtit si putina durere..
As vrea sa ne dati niste sfaturi.. e normal asa ceva?
Ce sa facem pe viitor, daca urmatorul act sexual daca va fi la fel?

Asteptam sfaturi, multumim...
2 comentarii
0
24-12-2008, ora 07:58
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
de obicei lumea nu se plânge când durează mult... mai ales că pentru amândoi a fost prima oară sunt de aşteptat nişte neplăceri. durează la ambii până să vă obişnuiţi
0
30-12-2008, ora 22:13
Yass
Nu este medic/terapeut
Yass
Ms pt ca mi-ai raspuns.. m-am documentat si am inteles ca e nevoie de timp : )
Adaugă un comentariu / răspuns