Prima menstruatie dupa cezariana

01-03-2016
Bebemaya
Nu este medic/terapeut
Bebemaya
Buna seara.in luna noiembrie am nascut prin cezariana iar prima menstruatie am avut-o ieri dar am avut dureri mari de burta si am eliminat ceva ca un tesut, destul de mare.mai exact ca un intestin alb.(asta e cea mai buna comparatie)ce se poate sa fi fost?s-a intamplat decat ieri si nici dureri de burta nu mai am.multumesc
3 comentarii
0
02-03-2016, ora 08:29
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este posibil sa fi eliminat tesutul de granulatie format pe cicatricea uterina si este bine ca dupa menstruatie sa faceti un control ginecologic.

O zi placuta!
0
21-07-2016, ora 23:23
Mirabel
Nu este medic/terapeut
Mirabel
Buna seara, ma numesc Mirabela. Am o fetita de 15 luni, dar inca nu am menstruatie, este normal? Inca o alaptez, si am nascut.o prin cezariana la 7 luni din cauza complocatiilor. De vreo 3 zile ma doare foarte tare burta şi mijlocul dar nici un alt semn ca ar veni menstruatia. Ce ar trebui sa fac????
0
03-09-2017, ora 08:39
Cristina-Laura
Nu este medic/terapeut
Cristina-Laura
Buna ziua
La 5 saptamani dupa nastere mi-a venit menstruatia. Sunt in a 4-a zi. Este un flux mai mare decat aveam la menstruatiile anterioare. Ce vreau sa va intreb este de ce ma simt slabita si ametita? Este normal? De mancat mananc mai putin decat mancam inainte de sarcina.
Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația după sarcină
  • Menstruația după naștere
  •