Primul act sexual

11-02-2019
Yon
Nu este medic/terapeut
Yon
Salut. După o relație de un an eu si prietenul meu am decis sa ne începem viața sexuală. Totul decurge bine până în momentul în care începem actul. Am incercat deja de 3 ori și niciodata nu i-a intrat penisul până la capăt. Care poate fi problema că nu sunt eu destul de excitata și vaginul nu se lungește sau himenul e prea elastic și blochează procesul mai departe ? Țin sa menționez că din aceste trei încercări încă nu s-a rupt. Dacă credeți că exista o alta problemă vă rog nu ezitați să îmi spune-ți. Mulțumesc.
2 comentarii
0
11-02-2019, ora 15:56
Psiholog Luminita Codrescu
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Luminita Codrescu
buna ziua
Este o posibilitate sa fie un himen elastic, dar poate fi si o teama a partenerului. O vizita la ginecolog te poate ajuta, eventual acolo se poate face o dezvirginare chirugicala in conditii medicale pentru a va fi mai usor in continuare.
Mult succes!
0
11-02-2019, ora 16:09
Yon
Nu este medic/terapeut
Yon
Mulțumesc pentru răspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.