Probabil sinuzita

25-08-2016
sinus
Nu este medic/terapeut
sinus
Buna ziua! Timp de 10 zile am nasul infundat si secretiii posterioare, la acestea s-a mai adagat si o tuse productiva (flegma vascoasa galben-verzuie). Acum au inceput si dureri de cap, mai ales in zona fruntii, si in partile laterale mai sus de tample, o senzatie de presiune cand stau culcata sau cu capul in jos.Am avut si urechile infundate. Stare de moleseala si irascibilitate.Multumesc anticipat!
3 comentarii
0
25-08-2016, ora 21:08
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
obligatoriu consult ORL si radiografii SAF (sinusurile fetei)
0
15-09-2016, ora 10:36
sinus
Nu este medic/terapeut
sinus
In urma consultui ORL mi s-a spus ca este vorba de o alergie. Am urmat un tratament cu nasonx, xyzal si tussin forte. Mi s-a recomandat un exudat faringian, pe care l-am facut. Mergand din nou cu rezultatul, mi s-a spus ca nu am nicio ciuperca, si mi s-a dat sa urmez timp de 5 zile tratement cu nistatina. Mentionez ca secretiile posterioare inca sunt prezente si tusa care e mai pronuntata seara si dimineta, fiind mai mult seaca. Pe langa acestea ar mai fi si un prurit nazal gatul uscat si o raguseala, mereu fiind nevoita cand vorbesc sa-mi curat gatul. Sunt diagnosticata si cu hipotiroidism, urmand tratament cu euthyrox.Acum nu stiu ce sa fac in continuare..
0
15-09-2016, ora 11:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este cazul de investigatii lal gastrologie
o malabsorbtie intestinala.. poate duce la hipotirioidizm
intoleranta la lactoza sau gluten... fiid producatoare de mucus.. pot duce la secretii in nas si gat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-10-2022, ora 15:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Medic ORL online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.