probl cu orgasmul vaginal

15-04-2009
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
am 21 de ani, si prieten stabil de 2 ani, cu care mi-am si inceput viata sexuala. nush daca e bine sau nu, dar suntem f activi sexuali.. in sensul k facem sex de 1-2 ori pe zi..aproape zilnic. uneori mai luam o pauza de cateva zile. insa am o probl... nu reusesc sa am orgasm vaginal.. prin niciun fel de stimulare a punctului g. am incercat o gramada de pozitii care cik stimuleaza punctul g, insa fara niciun rezultat. cred ca doar de 2 ori am avut. in rest nu am probl, caci am orgasm clitoridian, insa nu e de ajuns, mai ales k il pot avea numai in vreo 2 pozitii. are careva vreo idee, care e probl de nu pot avea orgasm vaginal? si cum se poate remedia? multumesc anticipat
3 comentarii
0
03-05-2009, ora 13:05
laurasaed
Identitate neconfirmată
laurasaed
Petru ca raspunsul meu vine cu intarziere, ti-l adresez tie, dar si altor persoane care trec printr-o situatie similara. Actul sexual nu se gandeste, se simte. Dupa descrierea amanuntita pe care ai facut-o, se pare ca tu esti foarte atenta in timpul actului sexual la ce ti se intampla. Nu frecventa actului sexual conteaza, ci calitatea lui. Nu uita, preludiul este foarte important, mai ales pentru femeie.

Laura Saed
Psihoterapeut
0
08-05-2009, ora 12:48
plyboy69
Nu este medic/terapeut
plyboy69
aoleuu..pana raspundeti voi se duce de rapa si relatie si tot
0
12-11-2011, ora 11:48
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
m'am despartit pana la urma de fostul... insa nu neaparat el era problema.. acum am alta relatie stabila de 1 an... si tot nu pot avea... cred ca de 2-3 ori. multumesc pt sfaturi, stiu ca actul sexual nu se gandeste... dar sincer, nu stiu cum ma pot relaxa total in timpul sexului. cat despre preludiu.. la fostul aveam tot timpul preludiu, la actualul nu prea... dar tot nu a schimbat ceva. m'am cam resemnat ca nu pot avea orgasm vaginal...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: