Problema cu perzervativul.

26-12-2018
Ro17411
Nu este medic/terapeut
Ro17411
Salut, acum ceva timp am avut un contact sexual, la final, dupa ejaculare cand am scos penisul afara, jumatate de prezervativ a ramas inauntru si jumatate afara iar pe penis nu mai aveam deloc perzervativul, exista sanse sa fi contactat vreo boala? Multumesc!
3 comentarii
0
26-12-2018, ora 14:31
Psiholog Robu Madalina
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Robu Madalina
Orice contact sexual neprotejat poarta cu sine riscul de transmitere a unor infectii. In cazul dvs., ruperea prezervativului intra in aceasta categorie. Cu toate acestea, e bine de stiut ca toate infectiile cu transmitere sexuala sunt tratabile, ca exista solutii chiar si in aceste cazuri. Daca va temeti de contractarea unei boli, sunt analize care se pot face in clinici specializate.

Numai bine!
0
26-12-2018, ora 14:52
Ro17411
Nu este medic/terapeut
Ro17411
Multumesc pentru raspuns, perzervativul nu s-a rupt, doar a iesit cand am scos penisul afara... tot sunt sanse de infectare, o sa ma testez luna viitoare cand se fac 5 luni, la 5 luni un test este considerat concludent?
0
26-12-2018, ora 15:12
Psiholog Robu Madalina
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Robu Madalina
Daca nu s-a rupt, nu sunt sanse de infectare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici