Limba uscata, spuma în gura și nod în gat

17-06-2016
ntaisia
Nu este medic/terapeut
ntaisia
Bună ziua. De câteva zile am o problema care presupun ca este de la stomac. Dimineața după ce ma trezesc începe sa mi se usuce gura, limba, mi se formează o spuma alba în gura și am senzația ca mi se pune un nod în gat. Simt și ca trebuie sa înghit continuu. Am avut în trecut helicobacter și gastrita. Îmi simt stomacul umflat și după fiecare masa simt o senzație de sufocare ca și cum ma apasa o presiune spre gat. După ce regurgitez simt ca e mai bine. Am impresia ca am multe gaze în stomac. Am sa merg sa fac o gasteoscopie dar pana atunci va rog sa îmi spuneți ce tratament as putea lua.
Ps: iau și un tratament pt astm alergic cu aerius, symbicort, montelukast și am impresia ca starea se agravează după fiecare medicament luat.
3 comentarii
0
17-06-2016, ora 11:02
ntaisia
Nu este medic/terapeut
ntaisia
A mai avut cineva problema asta?
0
17-06-2016, ora 13:30
Flaming
Nu este medic/terapeut
Flaming
Buna ziua.am 52 de ani 50 kg.inaltime 163 Am facut analizele.toate au esit ok.doar doua nu sunt buna.Folato-18.8 maxim trebuia sa imi iasa17.5.Imi spuneti va rog ce inseamna asta ? IAE CEALALTA.A ESIT LA ANALIZE..TSH-4.5 adica maxim.ce inseamna aceasta ?Va rog sa imi spuneti Dimineata si cand ma trezesc scuip incontinu
Parca as fi o masina de scuipat.Nimeni nu imi gaseste nimic.Multumesc frumos
0
18-06-2016, ora 01:19
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ ntaisia

Cititi cu atentie prospectele medicamentelor pe care le luati. Sa nu fie efecte secundare de la ele.

Consult gastro si dv si domnul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.