Problema erectila ?

15-05-2021
Anonim138337
Nu este medic/terapeut
Anonim138337
Am 20 de ani
Acum 1 an am avut o experienta cu o fata pentru prima data*prima data in relatia noastra*, totul era normal pana atunci, dar dupa o baie mai calda, mi a fost greu sa am erectie.Si efectiv nu am putut sa am odata ce am pus prezervativul m am facut moale.Dupa aceasta intamplare m am despartit etc.Nervi tristete dar am trecut cu brio peste si nu m am ingrijorat mai deloc.Dupa 1 an de alte interese etc am inceput sa vorbesc cu o fata.Nu stiu ce gluma a facut un prieten pe seama unei cunostinte " ba ce ar fi sa se duca la aia si sa nu se mai scoale"si de atunci m am tot gandit la ce s a intamplat si am o frica sa nu gresesc si acum
Pana in momentul de fata, am avut masturbari normale, nu dese, erectie buna etc.Dar de cand am auzit..am pus o presiune pe mine stind ca cine stie cum se poate intampla din nou si cu aceasta fata.Am inceput sa ma tot masturbez numai ca sa stiu ca pot sa fiu in erectie etc.Timp de 1 sapt impreuna cu noua prietena am facut strict masturbari reciproce, oral.Cu tot cu stresul acesta pe mine am reusit la inceput sa am erectii tari dar odata ce faceam si de dimineata si de seara aceste lucruri usor usor nu mai am aceeasi erectie etc.Au trefut 3 4 zile si cand am vrut sa ma masturbez(am avut un episod de diaree lichida nasol dinainte, eram obosit si am luat si a doua doza de pfizer) cand am vrut sa ma masturbez pt prima data in viata mea nu am putut sa am erectie cand ma masturbam.Chiar incep sa ma tot gandesc la faptul ca pun foarte multa presiune si presimt ca i ceva psihologic.
Cum pot sa trec peste ? Sa vorbesc cu noua prietena de acest lucru ? La cine sa apelez ? Ce fel de psiholog ? Pot sa o fac online?
Mentionez ca daca dorm si ma scol csnd vreau am erectie, cand sunt cu prietena mea am erectii etc
1 comentarii
0
15-05-2021, ora 21:59
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
ILuati.o psuza de la masturbare si evaluati situatia
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici