Problema mare cu secretiile :(

31-12-2012
Brunette Angel
Nu este medic/terapeut
Brunette Angel
Am o secretie groasa si alba in interiorul vaginului iar in timpul actului sexual ramane pe penisul iubitului, prin frictiune devenind grunjoasa, branzoasa, este foarte neplacut ma deranjeaza foarte mult prezenta acesteia atat pe mine cat si pe partenerul meu, ma simt foarte prost fata de acesta si se vede ca si pe el il deranjeaza acest lucru, ce as putea face pt a scapa de aceasta secretie, precizez ca am avut acum ceva timp candidoza vaginala si am aflat in urma unui consult ginecologic, mai precis a unei analize a secretiei, am urmat un tratament si mi-a trecut, dar de atunci nu am mai avut nici o problema, nu cred ca ar fi revenit candidoza deoarece atunci prezentam mai multe simtome cum ar fi usturimi si mancarimi vaginale, senzatie de arsura in timpul actului sexual, in timpul urinarii si inflamatie si chiar inrosire a vulvei.
Ce ar putea fi si ce tratament sa urmez care sa dea roade cat mai repede caci nu ma mai suport asa, multumesc mult!
2 comentarii
0
01-01-2013, ora 10:14
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Exista cam o suta de tipuri de candida.
Mergi la ginecolog, fa-ti examenul de secretie si cere tratament pentru amandoi.
0
17-01-2013, ora 16:59
anrox
Nu este medic/terapeut
anrox
Buna si eu sunt in aceeasi situatie din luna octombrie 2012.am facut de 4ori secretiaa vaginala, din care s-au facut diferte analize;candida albicans, tricomonas vaginalis, herpesul genital, chlamydia;totul a iesit negativ.sunt disperata!!!pe deasupra mai am si un miros urat de peste.viata mea sexuala e nula acum.am un partener fix de 5 ani si nu mi s-a intamplat nimic pana acum cateva luni.am fost la diferiti dr si nu mi-au gasit nimic, dar pe parcurs mi-au dat "preventiv "antibiotic.partenerul meu si el a fost la un urolog, rezultatul tot curat. urmeaza sa imi fac analiza sangelui sa vad daca am ceva ce nu se vede in secretie.
daca cineva ma poate sfatui ce analize sa mai fac.
multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mucii galbeni: semnalează o infecție?
  • De ce îți curge nasul des (și nu ești răcit) - și sfaturi pentru mucoși
  • Îmi curge apă din nas
  • Candidoza vaginală recurentă - opțiuni de tratament și sfaturi utile
  •