Problema neidentificata de 12 ani. ce poate fi? usturime in timpul actului sexual, la urinare

14-07-2018
carlita123
Nu este medic/terapeut
carlita123
Buna ziua,

Am sa incerc sa prezint problema mea medicala pe cat mai scurt posibil:
Pe la 17 ani am inceput sa am senzatie de usturime in timpul actului sexual, la urinare, insa si dupa.
Aceasta senzatie, arsura as descrio, persista si in ziua de azi, eu avand 29 de ani.
Am facut analize la diferite laboratoare in diferite orase, atat ginecologie cat si urologie iar rezultatele au iesit tot timpul negative. Efectiv doctorii imi spuneau sa iau medicamente pt dureri ( care nu aveam niciodata efect )si sa beau cat mai multe lichide.
Am facut de 2 ori cistoscopie in diferite orase iar concluzia doctorilor a fost ca vezica este inflamata insa nu exista microb. Mi sa recomandat spalaturi cu albastru de metil + nu mai retin exact ce, direct in vezica.fara nici o ameliorare.
Apoi am facut 4 RMN-uri ( cap. bazin + 2 zone spate ) cand un doctor mi-a sugerat ca e posibil sa am un nerv undeva prins si conectat la vezica...rezultat negative
In toti acesti ani am incercat o gramada, sapun intim special, lenjerie intima 100%bumbac, lenjerie intima + lenjerie pat fiarta pt dezinfectare cica, o gramada de ceaiuri, totul iese bine la analize si nu mai stiu incotro sa o iau.
Nu pot sa am o viata sexuala normal intrucat simt 90%durere 10%placere in timpul actului sexual, iar dc actul sexual dureaza mai mult sau e mai constant am dureri ( arsuri ) insuportabile ore sau chiar zile dupa.
Nici absorbante interioare de tip OB nu pot sa folosesc.
Orice sfat incotro sa ma indrept, ce alte investigatii as putea face as fi foarte recunoscatoare.

Multumesc frumos
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •